Keşan Belediyesi günde yaklaşık 100 ton katı atık topluyor

Keşan Belediyesi günde yaklaşık 100 ton katı atık topluyor

Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Yasin Paçaman, 2 Ağustos 2019 Cuma günü yaptığı bilgilendirmede; çevre ve halk sağlığı açısından vatandaşların çöplerini çöp konteynerlerine ağzı bağlı poşetlerle atması ve çöp kapağını kapatması ricasında bulundu.

Çağın en büyük sorunu olan çevre kirliliğinin bireysel bazda alınacak küçük önlemlerle azaltılabileceğini bildiren Paçaman, Keşan Belediyesi’nin Keşan’da günde yaklaşık 100 tonluk katı atık topladığına dikkat çekerek, “Evlerden çıkan atıklar çevre ve halk sağlığı açısından çöp kovalarına ağzı bağlanmış çöp poşetleriyle atılmalı. Çöp konteynerlerinin de kapakları sonrasında muhakkak kapatılmalı. Eğer böyle olursa kötü koku ve bakterilerin oluşumu azaltılabilir. Geri dönüşüm bilinci ve sıfır atık projeleriyle kaynağında ayrıştırma yöntemi kullanılarak çevre kirliliğinin önüne geçebilir ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayabiliriz. Her birimiz birer canlıyız ve çevre kirliliği bizi ve çocuklarımızı tehdit etmekte. Bu durum gelecek nesillere temiz bir çevre bırakma hayalini yok etmektedir.” dedi.

Yasin Paçaman, yere atılmayacak her sigara izmariti ve paketi, plastik su şişesi ve benzeri çöplerin gelecek nesiller için bir armağan olacağını kaydederek, şunları söyledi: “Unutmayalım ki çevreyi kirletmemek temizlemekten daha kolay.”