Keşan Belediyesi Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında 252 aileye hediyelerini teslim etti

Keşan Belediyesi Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında 252 aileye hediyelerini teslim etti

Keşan Belediyesi gönüllere dokunmaya devam ediyor

 

Keşan Belediyesi “Hoş Geldin Bebek” projesi ile gönüllere dokunmaya, yeni bebek sahibi olan ailelerin sevinç ve heyecanına ortak olmaya devam ediyor. 2020 yılı itibariyle proje ile ulaşılan aile sayısı 252’ye ulaştı.

“Hoş Geldin Bebek” projesi; aileyi korumak, doğum sonrası aile üzerindeki maddi yükü hafifletmek ve manevi destek sunmak için ailelerin yeni doğmuş olan bebeklerinin temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ailelerin tebrik edilmesini hedefleyen bir sosyal proje.

Bu proje kapsamında; bu güne kadar 122 tanesi kız ,130 tanesi de erkek bebek olmak üzere toplam 252 aileye Keşan Belediyesi tarafından hediyeleri teslim edildi.

Hoş Geldin Bebek projesi kapsamında gerçekleştirilen ziyaretler; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun yanı sıra, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü personelleri ile gerçekleştiriliyor.

Ailelere ziyaretlerde, dünyaya gözlerini yeni açan bebeğin birçok ihtiyacının olduğu bir sepet dolusu ürün hediye ediliyor.  Aileler; en mutlu günlerinde kendilerini düşündüğü ve yalnız bırakmadığı için Keşan Belediyesi’ne teşekkürlerini sunuyor ve çok büyük mutluluk duyduklarını dile getiriyorlar.

 Bu örnek proje kapsamında hazırlanan çantada, bebeğinin ihtiyacı olabilecek neredeyse her şey bulunuyor. Hediye sepetinde; biberon, bebek sabunu, dijital derece, tırnak makası, bebek şampuanı, emzik, bebek battaniyesi, bebek mama önlüğü, bebek çorabı, bebek mendili, bebek eldiveni, bebek badisi, bebek takımı, puf bebek patiği yer alıyor.

Proje kapsamında ailelerin iyi günlerinde de, kötü günlerinde de, yanlarında olduklarını ifade eden Keşan Belediyesi, bebeği dünyaya gelen ailelerin Keşan Belediyesi’ne başvuruda bulunmaları halinde hediyelerinin teslim edileceğini duyuruyor.