Keşan Belediyesi, ilçeye yeni ve daha büyük  bir mezarlık kazandırmak için harekete geçti

Keşan Belediyesi, ilçeye yeni ve daha büyük bir mezarlık kazandırmak için harekete geçti

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Asri Mezarlık’ta kullanıma açılan 1170 adet mezar yeri alanıyla ilgili açıklama yaptı, Keşan’a yeni ve daha büyük bir mezarlık kazandırmak için harekete geçtiklerini bildirdi.

Asri Mezarlık’ta; Mezarlık Birimi Sorumlusu Taner Güngör, Muhtarlık İşleri Müdürü Ali Yılmaz, Yazı İşleri Müdürü Günay Karagül’ün katıldığı açıklamada konuşan Mustafa Helvacıoğlu, “Göreve geldiğimizde yaklaşık 30 kişilik bir mezar yeri kalmıştı. Asri Mezarlık’ta 1170 adet mezar yeri oluşturduk. Bu açılan alanın 3-4 yıl boyunca Keşan’ın ihtiyacına yeteceğini planlıyoruz. 2014 yılında açılan mezar yeri dolmuş. Keşan büyüyor ve yeni mezar yeri alanları açmak ve oluşturmak zorundayız.” dedi.

Keşan’ın gelecek planlaması doğrultusunda daha büyük ve daha düzenli bir mezarlık ve mezar yeri düzenlemesine ihtiyaç duyduğunu dile getiren Helvacıoğlu, bu ihtiyacı gidermek için yoğun bir çalışma içinde olduklarını aktardı ve bu işle ilgili önemli adımlar attıklarını aktardı.

Mustafa Helvacıoğlu, “Allah tüm vatandaşlarımızın ölmüşlerinin mekanını Cennet eylesin. Mezarlıklarda bulunanlar bizim ecdadımız, atamız, annemiz babamız eşimiz ve dostumuz.  Allah onlar için ettiğimiz duaları kabul etsin.”

Vefat edenlerin yattıkları yerde huzurlu olmaları için çaba sarfettiklerini bildiren Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi olarak doğumdan ölüme her zaman ve her yerde vatandaşlarımızın yanındayız.” şeklinde konuştu.