Keşan Belediyesi ile Orman İşletme, Dokuzdere Mesire Alanı ile ilgili sözleşmeyi imzaladı

Keşan Belediyesi ile Orman İşletme, Dokuzdere Mesire Alanı ile ilgili sözleşmeyi imzaladı

Keşan Belediyesi ile Keşan Orman İşletme Müdürlüğü arasında Dokuzdere Mesire Alanı’nın 20 yıllığına belediyeye kiralanması ile ilgili sözleşme 30 Kasım 2021 Salı imzalandı.

                Saat 10.00 sıralarında gerçekleştirilen imza törenine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Orman İşletme Müdürü Ertunç Can Polat katıldı.

                Törende konuşan Helvacıoğlu, “Ormanımızın doğal güzelliğini koruyarak; mesire alanı, doğa içerisinde eğlenmek, dinlenmek ve spor yapmak isteyenlere hizmet verecek. Çok güzel bir alan oluşturacağız.  Mesire alanımıza; kır kahvesi, yöresel ürün satış noktası, piknik üniteleri, kamelyalar, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve seyir terasları gibi birçok donatı kazandırılacak. Dokuzdere Mesire Alanı vatandaşlarımızın 12 ay boyunca çeşitli doğa aktiviteleri yapacağı bir alan haline gelecek. Alanda mesire ve piknik alanları yürüyüş ve bisiklet parkurları, kamp, izcilik faaliyetleri de gerçekleşecek. Keşan’ımızın doğasıyla da bölgemizin cazibe merkezi olması için çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza nefes alacakları yeni alanlar kazandırdığımız için çok mutluyuz.  Keşan'ımıza ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından sözleşme imzalandı.

Dokuzdere Mesire Alanı ile ilgili olarak kiralama ihalesi 9 Kasım 2021 Salı günü gerçekleştirilmişti.