Keşan Belediyesi Keşanlı şehitlerimizin aziz hatıraları için  kitap hazırlattı ve ailelerine ulaştırıyor

Keşan Belediyesi Keşanlı şehitlerimizin aziz hatıraları için kitap hazırlattı ve ailelerine ulaştırıyor

“Keşan’ın bağrında açan güllerimiz vardı,

Hepsi birer umuttu, gözbebeği fidandı,

Düştüler toprağa, ocaklar kavruldu, yandı,

O kahramanlar artık baştan başa vatandı”

 

Keşan Belediyesi, Keşanlı şehitlerimizin aziz hatırası için şiir kitabı hazırlattı ve hazırlatılan kitaplar 14-20 Nisan Şehitleri Haftası nedeniyle Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve başkan yardımcıları tarafından dağıtılmaya başlandı.

Keşan TSO desteğiyle Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi’nin hazırladığı kitaplarla birlikte şehit ailelerinin kapısını çalan Helvacıoğlu, ailelere kitapları takdim etti.

Vatan için şehadete ermiş Keşanlı şehitlerinin isimlerini “Keşanlı Şehitlerimizin Aziz Hatırası’na” adlı manevi çalışmada yaşattıklarını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu topraklar bize şehitlerimizin birer emanetidir. Toprağa verdiğimiz her şehidimiz varlığımızın, geleceğimizin mührü ve kalbidir. Şehitlerimizin hatırlarını ilelebet yaşatacağız. Dua ve minnetle kahramanlarımız kalbimizde yaşıyor.” dedi.

Helvacıoğlu, kitabın hazırlanmasında emeği bulunan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi Müdürü, öğretmenleri ve öğrencilerine, Keşan şehit Aileleri Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferhat Dönmez’e şehit aileleri adına teşekkür etti.

Kitap dağıtımları, belediye başkan yardımcıları ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından sürdürülüyor.