Keşan Belediyesi Kış Dönemi Sportif Kursları başlıyor

Keşan Belediyesi Kış Dönemi Sportif Kursları başlıyor

Haydi çocuklar spora

Haydi hanımlar pilatese

 

Keşan Belediyesi’nden 18 Eylül 2019 Çarşamba günü yapılan bilgilendirmede, Kış Dönemi Sportif Kurslarının kayıtlarının başladığı bildirildi.

Voleybol, basketbol, jimnastik, pilates branşlarında verilecek kurslarla ilgili olarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Keşan Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi’ne müracaat edilmesi gerekiyor.

28 Eylül 2019’da başlayacak ve Haziran 2020’de sona erecek kurslarla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne 0284 714 11 22 (1262)’den ve Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvvet Buruk’a 0543 215 69 77’den ulaşabiliyor.

Voleybol ve basketbol kursları cumartesi günleri gerçekleştirilecek ve yaş gruplarına göre saatler belirlenecek.

Çocuk jimnastiği kursu ise perşembe günleri 18.15-19.15 saatleri arasında verilecek.

Pilates kursu hafta içi; pazartesi, çarşamba ve cuma 09.30 ile akşam 18.00’de iki ayrı grup olarak gerçekleştirilecek.

Keşan Belediyesi’nin çocukların sporla tanışmalarını ve spor yaparak yetişen bireyler olmalarını amaçlayan bir belediye olduğunun altını çizen Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvvet Buruk, “İlçemizde yaşayan çocuklarımızın aktif spor hayatına katılımını arttırmak ve spor yapma kültürünü geliştirmek amacıyla kurslarımızı gerçekleştiriyoruz. Sağlıklı ve sporcu ahlakı almış nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çocuklarımızın eğitimli ve sağlıklı gelişmelerini önemsiyoruz. Çeşitli branşlarda hizmet verdiğimiz kurslarımızla çocuklarımızın spor eğitimi alarak, kötü alışkanlıklardan kurtulmasını, spor yaparak sağlıklı bireyler olmalarını amaçlıyoruz.” dedi.

                Buruk, bugüne kadar birçok alanda ilçedeki vatandaşlara spor yapma imkanı yaratan Keşan Belediyesi’nin, pilates kursuyla özellikle Keşan’da ev hanımlarını ve gençleri de spora yönlendirme hedefinde olduğunu kaydetti.

Mürüvvet Buruk, sağlıklı yaşamın sağlıklı beden ve beyinle gerçekleşeceğini bunun da spor yapmaktan geçtiğini belirterek, “Sağlık yoksa hayatta hiçbir şeyin önemi yok. Sağlıklı bir yaşamın yolu ise spordan geçiyor. Spor yapan insan kötü alışkanlıklardan da uzak durur. Özellikle ev hanımlarını sporla buluşturmayı amaçlayan pilates kursumuz sayesinde;  hanımlarımız form tutmanın yanında sosyal yaşama katılarak stres de atıyor.” şeklinde konuştu.

Pilatesin omurgayı güçlendirerek vücuda doğru bir duruş kazandırdığını, sıkı bir vücuda ulaşılmasına katkı sağladığını, pilates sayesinde; bel, boyun ve eklem ağrılarından kurtulunabildiğini ifade eden Mürüvet Buruk, şunları söyledi: “Kursumuz sayesinde; fiziksel, bedensel ve zihinsel olarak rahatlama sağlanıyor.  Dikkat edilmesi gereken husus pilatesin sürekli yapılmasıdır. Pilates kan dolaşımını destekler, doğru nefes almayı sağlar.”