Keşan Belediyesi kurumsal işbirliklerini artırarak sürdürüyor 

Keşan Belediyesi kurumsal işbirliklerini artırarak sürdürüyor 

Keşan Belediyesi ile Keşan MYO arasında Özel Güvenlik Koruma Programı için

iş yeri uygulama eğitimini kapsayan işbirliği protokolü imzalandı

 

“Söz verdiğimiz gibi eğitim belediyeciliği konusunda öncü adımlar atıyoruz”

 

 Keşan Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılacak olan Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü altında Özel Güvenlik Koruma programı öğrencilerinin Keşan Belediyesi’nde iş yeri uygulama eğitimini kapsayan işbirliği protokolü imzalandı.

22 Haziran 2020 Salı günü Keşan Belediyesi’ne gelen Keşan MYO Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kök, Keşan MYO Öğretim Görevlisi Nasıf Koyuncu ve Sekreter Sabri İşkan'la görüşen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, hazırlanan protokolü okul idarecileri ile imzaladı ve “İşbirliği protokolümüz belediyemize, üniversitemize ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Söz verdiğimiz gibi eğitim belediyeciliği konusunda öncü adımlar atıyoruz. Üniversitelerimizde bizim de katkımızla yeni bölümler açılıyor. Katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Keşan Belediyesi olarak kurumsal işbirliklerini çok önemsediklerine işaret eden Helvacıoğlu, nitelikli işgücü oluşturacak uygulamaların her zaman destekçisi olduklarını ifade etti.

Mesleklere yönelik nitelikli insan gücü oluşturulmasını amaçlayan işbirliği protokolü kapsamında yılda iki veya üç dönem olmak üzere Özel Güvenlik Koruma programı açılacak ve bu programa katılan öğrenciler iş yeri uygulama eğitimini Keşan Belediyesi’nde alacaklar.

İş yeri uygulama eğitimine devam eden öğrencilerin sigortaları ise Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ödenecek.

Protokolün süresinin 2 yıl olduğu bildirildi.