Keşan Belediyesi’nden dolu dolu Ramazan etkinliği

Keşan Belediyesi’nden dolu dolu Ramazan etkinliği

Keşan Belediyesi,  Ramazan Ayı etkinlikleri çerçevesinde 9 Mayıs 2020 Cumartesi akşamı belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden muhteşem bir Ramazan Programı gerçekleştirdi.

Saat 20.00’de başlayan etkinlik, Keşan Belediyesi personeli Bahar Buruk’un sunumunda yapıldı ve izleyicisiz şekilde Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

Programın açılışı Saray Avluları İmam Hatibi Hafız Muhammed Güler tarafından Kuran’ı Kerim tilaveti okunması ile başladı.

Tilavetin ardından Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

Maneviyatın zirveye ulaştığı bu yıl Ramazan Ayı’nın Korona Virüs tedbirleri nedeniyle evlerde geçirildiğini ifade eden Helvacıoğlu,  “11 Ayın Sultanı Ramazan’ın manevi iklimini, ekran başında da olsa evlerine taşıyoruz. Bu etkinliği Keşan ilçe Müftülüğümüz ile birlikte düzenledik. Yine aynı iftar sofralarında buluşuncaya dek evlerinizde kalmanızı temenni ediyoruz. Tüm hemşehrilerime hayırlı iftarlar ve Ramazan’lar diliyorum.” dedi.

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit’in Ramazan Ayı ile ilgili konuşması ve yemek duasının ardından Keşan Belediyesi Tasavvuf Musikisi ekibi tarafından birbirinden güzel eserler seslendirildi.

Semazenler de etkinliğe görsel açıdan çok güzel bir katkı sundu.

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit’in Veysel Karani’nin hayatını ve anne sevgisini konu alan konuşmasının ardından programda Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da izleyenlerden tam not alan Yunus Emre’nin Yemen Ellerinde Veysel Karani adlı şiirini okudu.

Etkinlik, Keşan Belediyesi Mehteran Takımı tarafından muhteşem bir gösteri ziyafeti sunulması ile sona erdi.