Keşan Belediyesi’nden karla mücadele seferberliği

Keşan Belediyesi’nden karla mücadele seferberliği

Belediye Başkanı Helvacıoğlu, eline kürek aldı kar küredi

Keşan Belediyesi kar mücadelesinde 200’e yakın personel ile sahadaydı

 

Keşan Belediyesi, 13-14 Şubat 2021 tarihlerinde etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan ötürü oluşabilecek olumsuzluklarının önüne geçmek amacıyla 7/24 esasıyla teyakkuz halinde çalıştı.

Keşan’da ekili olan kar yağışı kenti beyaza bürürken, Keşan Belediyesi ekipleri vatandaşın mağdur olmaması için kar küreme, solüsyon ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi. Ekipler çalışmalarını ana arterlerde yoğunlaştırırken, Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli personel, 15 iş makinesiyle 7/24 esasıyla çalışmalarda yer aldı.

Yoğun kar yağışına karşı tüm tedbir ve önlemleri alan Keşan Belediyesi, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında kriz masası oluşturarak, sahada gerçekleştirilen çalışmaların koordinasyonunu sağladı. Ekiplerin karla mücadelesi 14 Şubat 2021 Pazar günü gün boyu sürdü. Greyder, kepçe ve tuzlama araçları ve personel başta ana arterler olmak üzere şehrin her noktasında çalıştı.

MUSTAFA HELVACIOĞLU ÇALIŞMALARI SAHADA TAKİP ETTİ

                Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise gün boyunca çalışmaları sahada takip ederek, ekiplerden bilgi aldı.

Kar yağışının etkili olduğunu kaydeden Helvacıoğlu, “Yollarımız açık. Ancak etkili yağış ulaşımı tehdit ediyor. Tüm ekiplerimiz ile çalışıyoruz. 15 iş makinemiz sahada. Ekiplerimiz olumsuz hava koşullarına rağmen fedakârca çalışıyor. Hava sıcaklığı -6 ama şehrimizin her noktasında gereken çalışmaları gerçekleştiriyor. Beklenen bir kar yağışıydı. Bu yağışa ihtiyaç vardı. Memnuniyetle karşıladık. Kuraklık açısından çok önemliydi. Göletlerimizdeki doluluk oranına etki edecek.”

KAYAN TIR, BELEDİYE EKİPLERİMİZİN MÜDAHALESİ İLE KURTARILDI

Öte yandan Özel Keşan Hastanesi yakınlarında kar nedeniyle yolda kalan TIR Keşan Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yardım istenmesi üzerine TIR’ın bulunduğu alana gelen ekipler, gereken çalışmaları yaptı. Kısa süre devam eden çalışmaların ardından kurtarılan TIR, yola devam etti.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Keşan Belediyesi, etkili olan kar yağışı nedeniyle yaşam şartları ağırlaşan sokak hayvanlarını da unutmadı. 

Ekipler, şehrin çeşitli noktalarında bulunan mama odaklarını doldururken, sokakta karşılaşılan sokak hayvanlarına mama verdi. 

KEŞAN KARTPOSTALA DÖNDÜ

Etkili olan kar yağışı Keşan’da kartpostallık kar manzaraları oluşturdu.

                Uzun süredir beklenen etkili kar yağışı Keşan’da muhteşem manzaraları da beraberinde getirdi.

Kar yağışı nedeniyle oluşan manzara, Keşan Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanırken, yüzlerce beğeni aldı.

BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA HELVACIOĞLU, ELİNE KÜREK ALDI, KALDIRIMDA KAR KÜREDİ

Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli 15 Şubat 2021 Pazartesi günü sabah erken saatlerde kaldırımlarda kar küreme çalışması yaptı.

Saat 07.30 sıralarında Alparslan Türkeş Meydanı’nda gelen personel, yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde kar küreme çalışması gerçekleştirdi.

Çalışmalara katılan Mustafa Helvacıoğlu, personel ile birlikte kürek ile kaldırımda kar küredi.

Alparslan Türkeş Meydanı’nda açıklamada bulunan Helvacıoğlu, yaklaşık 30 personel ile kaldırımlarda kar küreme çalışması gerçekleştirdiklerini dile getirerek, şunları söyledi: “Bu kar yağışını hepimiz bekliyorduk. Bereket yağdı. Karın da etkileri var. Ekibimizle hazırız, tüm çalışanlarımızla yollardayız. Kaldırım, yol temizliğine devam ediyoruz. 15 iş makinesi ve 200’e yakın personelimiz ile sahadayız. Kürekler elimizde, kar temizliğine başladık. Esnafımız da destek veriyor ve dükkanının önünü temizliyor. Yine birlik ve beraberliğimizi yine gösterdik. İş makineleri konusunda firmalarımız bize destek verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Çalışmalarımız neticesinde ana yollar trafiğe açık kaldı. Kar yağışı hepimizi sevindirdi. Özellikle kuraklık açısından büyük bir fayda var. Su oranımız %8’e düşmüştü. Çok şükür bu kar yağışı doluluk oranlarımıza da etki edecek. Çok şükür kar nedeniyle üzücü bir olay yaşamadık.”

Ekipler gün boyunca kar küreme çalışmalarına devam etti.