Keşan Belediyesi’nden Mimarlar Günü nedeniyle Keşanlı Mimarlara Öğle Yemeği

Keşan Belediyesi’nden Mimarlar Günü nedeniyle Keşanlı Mimarlara Öğle Yemeği

Keşan Belediye Başkan Vekili Meclis Üyesi Mimar Mehmet Selim Aras, Mimarlar Günü nedeniyle Keşan Belediye Meclis Üyesi Şafak Uslu ve Belediye Meclis Üytesi Mimar Özlem Uybaş Yavuz ile birlikte 7 Ekim 2019 Pazartesi günü Keşanlı mimarlar ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

                                                     Çamlıbel Restaurant’ ta saat 12 30’da başlayan yemeğe Mimarlar Odası Keşan Şube Başkanı Hasan Savranoğlu ile Keşanlı Mimarlar ve Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve İmar Müdürlüğü personeli de katıldı.

                                                     Burada konuşan Aras şunları söyledi. “Çok kültürlülüğün, tarihi ve doğal çevrenin, kent dokusunun korunması, kültürler arası saygınlığın korunması ve yaşatılması, yapılan eserlerin gelecekte unutulmaz bir eser ve marka olması için mimarlarımıza büyük görevler düşmektedir.

Ülkemizin ve dünyanın her köşesini ortaya koydukları eserlerle adeta ilmek ilmek dokuyan, ülkenin mimari kimliğini nakşeden, mimari eserlerle milletin kültürel dokusunu kayıt altına alan mimarlarımıza çok şey borçluyuz.

Tarihle bağlarımızı koruyup, geçmişin güzelliklerini geleceğe aktaran mimarlarımızın önderliğinde daha iyi bir Keşan, daha iyi bir yaşam, daha iyi bir gelecek en büyük temennimizdir.

Mimarlık tarihimizin ve hatta dünya mimarlık tarihinin en meşhur ve en önemli şahsiyetlerinden olan Mimar Sinan, dünya yapı sanatının şüphesiz en büyük ustası ve baş mimarımızdır. Bu vesile ile tarihi birikim ve değerlerimizi harikulade görsellere çevirerek anıtsal yapılara imza atan Mimar Sinan’ı da rahmetle ve şükranla yâd ediyorum.

Mimarlığın dünya ve insanlık için öneminin bir kez daha algılandığı bu günde, çalışmalarında sağlık, başarı ve mutluluk dolu bir yaşam dileyerek şahsım dahil olmak üzere tüm mimarlarımızın gününü kutluyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”

                                                     Aras’tan sonra söz alan Savranoğlu’da Keşan Belediyesi’ne bu jestinden dolayı teşekkür etti ve bu diyaloğun devam etmesini dileyerek “Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Bizler de Keşanlı mimarlar olarak her zaman şehrimiz için elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” Şeklinde konuştu.

                                                     Savranoğlu’nun konuşmasından sonra Aras, Keşan Belediyesi’nin kalem ve rozetten olan hediye kutularını toplantıya katılanlara takdim etti.