Keşan Belediyesi’nden spor ile anılan şehir olma yolunda çok önemli bir adım daha…

Keşan Belediyesi’nden spor ile anılan şehir olma yolunda çok önemli bir adım daha…

11 Şubat’ta saat 11.00’de 11 mahalleye 11 semt sahasının ihalesi gerçekleştirilecek

 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Keşan ziyaretinde söz verdiği Keşan’da 11 mahalleye 11 semt kazandırılması işiyle ilgili ihale, 11 Şubat 2021 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

                Saat 11.00’de başlayacak ihale, Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek.

                İhaleyi kazanacak firmayla, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak.

Yer tesliminden sonra işin süresi 240 takvim gün olarak belirlendi.

İhale kapsamında Gençlik Merkezi Futbol Sahası’nın üstü de kapatılacak.

11 mahalleye kazandırılacak semt sahalarıyla; gençler ve çocuklar eğlenceli dakikalar yaşarken kaliteli zaman da geçirmiş olacak.

Keşan Belediyesi, bu yatırımlarla hemşehrilerinin ve şehrin geleceği olan çocukların sağlıklı, güvenli ve sporla iç içe vakit geçirebilecekleri alanları kazandırmayı amaçlıyor.

Keşan’ın geleceği olan çocuklar ve gençler başta olmak üzere her yaştan vatandaşın yararlanabileceği tesislerle ilgili bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ın 11 Şubat 2021 saat 11.00’de tarihi günlerinden birini daha yaşayacağını bildirerek, “Keşan’ın spor ile anılan şehir olması yolunda çok önemli bir adım olacak işle, ilçemizdeki spor tesislerinin sayısında ciddi bir artış sağlanmış olacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın finansmanı ile yapılacak semt sahalarımız için desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımız Kasapoğlu’na, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’e, AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM KEFEK Başkanı Dr. Fatma Aksal’a, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’ya ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a teşekkür ederiz.” dedi.