Keşan Belediyesi’nin 23 Nisan Yarışmalarında derece alanlar ödüllendirildi

Keşan Belediyesi’nin 23 Nisan Yarışmalarında derece alanlar ödüllendirildi

Keşan Belediyesi’nin Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirdiği “En Güzel 23 Nisan Şiiri” ve “23 Nisan’da En Süslü Benim Evim” yarışmalarının ödülleri, 24 Nisan 2020 Cuma günü teslim edildi.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, yarışmalarda derece alan öğrencileri sosyal mesafeye uyarak evlerinin kapısında ziyaret etti ve ödülleri ile hediye çeklerini teslim etti.

En güzel 23 Nisan Şiiri Yarışması’na 447 şiir, En Süslü Benim Evim Yarışması’na da 559 katılım sağlanmıştı.

Jürinin değerlendirmesi sonucu şiir yarışmasında; 1. Kübra Akbulut, 2. Orhan Berk Ceylan, 3. Kalben Gümüş olmuştu. En güzel şiiri yazan 1.ye laptop, 2.ye tablet, 3.ye ise akıllı saat hediyeleri teslim edildi.

Jürinin değerlendirmesi sonucu 23 Nisan’da En Süslü Benim Evim Yarışması’nda Kübra Akbulut 1. olurken, Orhan Berk Ceylan 2. ve Kalben Gümüş de 3. olmuştu.

Bu yarışmada 1.ye  buzdolabı, 2.ye çamaşır makinesi ve 3.’ye de bulaşık makinası almaları için hediye çekleri teslim edildi.

Etkinliğin gerçekleştirilmesini sağlayan Keşan Belediyesi’ne teşekkür eden Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, 23 Nisan’ı bu yıl meydanlarda değil evlerde coşkuyla kutladıklarını bildirdi ve düzenlenen yarışmalara katılan herkese teşekkür etti. Saz, Korona Virüs tedbirleri nedeniyle öğrencileri Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ağırlayamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını aktardı ama salgın geçtikten sonra öğrencileri belediyede ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ağırlayacaklarını ifade etti.

Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik de Korona Virüse rağmen Keşan’ın 23 Nisan coşkusundan hiçbir şey kaybetmediğinin altını çizdi.

Çocuklara aileleriyle birlikte 23 Nisan coşkusu yaşatmak ve evde kalarak salgından korunmalarına katkı sağlamak amacıyla böyle bir etkinliği düzenlediklerini aktaran Gedik, etkinliklere katılan herkese ve destekte bulunan jüri ile belediye personeline teşekkür etti.