Keşan Belediyesi’nin Babalar Günü etkinliği büyük ilgi gördü

Keşan Belediyesi’nin Babalar Günü etkinliği büyük ilgi gördü

İzzeti İkram’dan, bando ve canlı müzik performansına,

baba oğul futsaldan ikramlara kadar dolu dolu Babalar Günü etkinliği

Keşan Belediyesi’nin Babalar Günü nedeniyle Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde düzenlediği etkinlikler, Keşan halkı tarafından büyük ilgi gördü.

Etkinlik kapsamında gün boyu İzzeti İkram Pazarı açık kaldı, Babalar Günü’ne özel hazırlanan “Kahramanım Babam” fotoğraf alanında babalar ve çocuklar ile aileler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinlikte, Şehit Aileleriyle birlikte kahvaltı da edildi.

Keşan Belediyesi olarak babalara özel çok güzel bir program hazırladıklarını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “İzzeti İkram pazarımızı bu hafta babalarımıza özel olarak Mehmet Gemici Cennet Bahçemizde hazırladık. Evlatları olan bir baba ve bir babanın evladı olarak çok iyi biliyorum ki babalık yeri doldurulamayan değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen dünyadaki en yüce duygulardan biridir. Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini verenler yine babalardır. Keşan halkı her türlü fedakarlıkla her türlü çileye göğüs gererek ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalarla doludur. Bu anlamlı günde babasız büyümek zorunda kalan yetimlerimize sahip çıkılması ve yüzlerinin güldürülmesini son derece önemli olarak görüyoruz. Evlatlarını bu vatan için feda eden kıymetli şehit babalarımız başta olmak üzere tüm babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyorum. Tüm babalarımız aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.” dedi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun kızı Sude Helvacıoğlu da hem babasının Babalar Günü’nü kutladı hem de Babalar Günü’yle ilgili şu mesajı verdi: “Başta kendi babam olmak üzere tüm Babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyorum. Askerde olan ağabeyim adına da babamın Babalar Günü’nü kutluyorum. Babamla gurur duyuyor ve O’nu çok seviyorum.”

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal da Keşan Belediyesi’nin düzenlediği Babalar Günü etkinliğinde mesajını şu şekilde paylaştı: ”Babalar Günü çok anlamlı bir gün. Evladını kaybetmiş babalarımız var. Evladını bu topraklar, bu vatan, bu ülke için feda etmiş, şehit vermiş babalarımız var. Babalarımız bizim çok kıymetli ve değerliler. İyi ki varlar. Başkanımızın da Babalar Günü’nü kutluyorum. Ayrıca başta kendi babam olmak üzere tüm babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyorum.”

Etkinlikte daha sonra Stirng Quartet orkestrası ve Keşan Belediye Bandosu performans sergiledi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da performanslara zaman zaman eşlik etti.

21 Haziran Babalar Günü kapsamında Keşan Belediyesi tarafından “Baba - Oğul Futsal” etkinliği de gerçekleştirildi. Kıyasıya mücadele ile geçen maçta kazanan tüm babalar oldu.

Helvacıoğlu, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde bulunan ailelere meyve, çocuklara da pamuk helva ikramında bulundu.

Keşan Belediyesi, ahirete göç eden babalar, şehit babaları ve tüm babalar için Asri Mezarlık’ta Şehit Polis Ahmet Can’ın mezarı başında, Can’ın anne ve babası ile Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit’in de katılımıyla mevlid de okuttu.

Helvacıoğlu, Pelin ve Diyarbakır’da görev yapan Onur Çınar’ın evlatları Berat Çınar’ın doğum günü heyecanına da babalar Günü’nde ortak oldu.