Keşan Belediyesi’nin Bursa’ya gerçekleştirdiği vizyon turu İzzetiye’li kadınlara ışık oldu

Keşan Belediyesi’nin Bursa’ya gerçekleştirdiği vizyon turu İzzetiye’li kadınlara ışık oldu

Keşan Belediyesi’nin İzzetiyeli kadınlarla Bursa’ya gerçekleştirdiği Kırsal Turizm Yolculuğu’ndaki vizyon ve ufuk turu meyvelerini vermeye başladı.

İzzetiye’li kadınlardan Dilay Dülgaroğlu, gezi kapsamında Bursa’da görülen iyi örneklerden ilham alarak İzzetiye’de yiyecek ürünlerine ilişkin el emeği faaliyeti yürütmeye başladı.

El emeği olarak ürettiği kışlık makarnayı paketleyip satmaya başladığını, bunu geliştirerek mahalledeki diğer kadınları da işin içine katarak yufka ve gözleme gibi ürünler de üretip satmaya başladıklarını belirten Dülgaroğlu, “Ben çocuğumun rahatsızlığı nedeniyle Bursa’ya çok istememe rağmen gidemedim. Ancak komşularım ve mahalledeki kadınların gezip gördüğü yerlere ilişkin anlattıklarından ilham aldım. İzzetiyeli kadınlar olarak el emeği ürünlerimizi satıp, ekonomiye değer katmak istiyoruz. Keşan Belediyesi’nin Bursa’ya düzenlediği vizyon gezisi bize ilham oldu. Biz bu işi başaracağız. Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na hem gezi nedeniyle ufkumuzu genişlettiği hem de destekleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.

İzzetiye Mahallesi’nin hem Çanakkale hem de Saros Körfezi’ne geçiş güzergahında yer aldığını belirten ve bu özel durumu ilgili kurumlar ile fırsata ve ekonomiye kazandırmak amacında olduklarını dile getiren Dilay Dülgaroğlu, “Kadınlar güçlüdür ve kadınlar her şeyi başarabilir. Yeter ki bize destek ve ön ayak olunsun.” dedi.