Keşan Belediyesi’nin Hoşgeldin Bebek Projesi’nde bugüne kadar 240 Aile ziyaret edildi

Keşan Belediyesi’nin Hoşgeldin Bebek Projesi’nde bugüne kadar 240 Aile ziyaret edildi

 

                               Keşan Belediyesi tarafından başlatılan Hoşgeldin Bebek Projesi’nin devam ettiği açıklandı.

                               Keşan Belediyesi’nce 2020 yılında o zamanki Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nce başlatılan proje,  bugün ismi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü olarak değiştirilen müdürlük tarafından devam ettiriliyor.

                               Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Eylem Ulusoy Akdemir, Hoşgeldin Bebek Projesi kapsamında ilk ziyaretin 22 Ekim 2020 tarihinde başladığını belirterek “Proje kapsamında 2020 yılında 51 aile ve 2021 yılında da 189 aile olmak üzere bugüne kadar toplam 240 Bebek ailesi ziyareti gerçekleştirildi. Bu ziyaretler kapsamında 3 ailenin ikiz bebekleri vardı. Ziyaretlere zaman zaman Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte başkan yardımcılarımız da katıldılar. Bu projedeki amacımız Keşan Belediyesi olarak hemşehrilerimizin mutlu günlerinde yanlarında olmak ve onlara küçük de olsa bir hediye sunmak ve onların mutluluklarını paylaşmaktır.” Dedi.

                               Akdemir, ayrıca “Keşan da ikamet eden ama ilçe dışında doğum yapan aileler müdürlüğümüze ulaşabilirse projemizden faydalandırmak isteriz. Bunun için ailelerimiz belediyemiz telefonundan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’müze ulaşırlarsa kendilerini de projemizden faydalandırabiliriz. Çünkü Kesan da doğum yapmayan annelerin bilgilerine ulaşamıyoruz. Bu nedenle ailelerimizin bize ulaşmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

                               Akdemir, projenin devam ettiğini ve edeceğini de belirtti.