Keşan Belediyesi’nin Kurtuluş Satranç Turnuvası başladı

Keşan Belediyesi’nin Kurtuluş Satranç Turnuvası başladı

Keşan Belediyesi’nin Keşan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluş’un 97. Yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği satranç turnuvası, 16 Kasım 2019 Cumartesi günü başladı.

16-17 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek “Keşan Belediyesi Keşan’ın Kurtuluşu UKD Satranç Turnuvası”, Keşan Atatürk Spor Salonu’nda saat 10.00’da başlayan ve Keşan Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Satranç İl Temsilciliği işbirliğinde 4 kategoride gerçekleştirilen turnuvada ilk 5 dereceyi elde eden sporcular ile en iyi dereceyi elde eden ilk 5 bayan sporcuya madalya verilecek.

Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Belediye Meclis Üyesi Şafak Uslu, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik’in de izlediği turnuvaya müracaat eden 85 sporcudan 68 sporcu katıldı.

Keşan Belediyesi Medya İletişim Sorumlusu Erdoğan Demir’in sunumu ile gerçekleşen turnuvada saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Helvacıoğlu şunları söyledi “Sevgili öğrenciler, sevgili Keşanlılar her birinizi saygıyla selamlıyorum. 19 Kasım Keşan’în Kurtuluşu’nun 97.yıldönümünde etkinliklerimize devam ediyoruz. 15 Kasım’da gerçekleşen Kurtuluş Koşusu ile başlayan etkinliklerimiz 20 Kasım’a kadar devam edecek. Bana göre etkinliklerimizin içinde en önemli olan satranç turnuvası. Çünkü genç evlatlarımıza çocuklarımıza yapmış olduğumuz en güzel etkinlik faaliyet satranç turnuvası olduğundan memnuniyet duyuyorum. 80’e yakın katılımın olduğu turnuvanın onlar içinde çok önemli bir faaliyet olduğunu düşünüyorum. Bu vesile ile hem Keşan’ın kurtuluşunu hem de satranç turnuvasının şehrimize bölgemize, çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyor, her birinizi saygıyla selamlıyorum. Çocuklarımıza başarılar diliyorum inşallah hepiniz birinci olacaksınız.”

Helvacıoğlu’ndan sonra söz alan Edirne Milletvekili Fatma Aksal’da tüm konuklara “hoşgeldiniz” dedikten sonra “Bu hafta Edirnemizin Kurtuluş Haftası Kasım ayında Edirnemizi ve ilçelerinin Kurtuluş günleri. Kurtuluş günlerimizi çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Bu etkinliklerden bir tanesi de Keşan Belediyemiz tarafından düzenlenen Satranç Turnuvası. Spor tabi ki çok önemli. En önemli beyin jimnastiği satranç. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimize yavrularımıza başarılar diliyorum. Herkesin birinci olması mümkün değil ama önemli olan buraya katılmak. Hepinize başarılar diliyorum, Edirnemizin, Keşanımızın ve tüm ilçelerin Kurtuluş Bayramlarını da kutluyorum. “dedi.

Konuşmaların ardından Aksal, Helvacıoğlu, Kılınç, Balcı, Uslu ve Gedik tarafından ilk hamle yapılarak turnuva başladı.

Satranç Turnuvası 17 Kasım 2019 Pazar günü yapılacak karşılaşmalar ve ödül töreni ile sona erecek.