Keşan Belediyesi’nin Pilates Kursu’na yoğun ilgi

Keşan Belediyesi’nin Pilates Kursu’na yoğun ilgi

Keşan Belediyesi’nin sportif kurslarından olan pilates kursuna kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri Keşan Belediyesi Atatürk Stadı Spor Tesisleri’ndeki Kapalı Spor Salonu’nda Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvvet Buruk tarafından verilen kursun, sabah bölümlerine yaklaşık 30 kadın, akşam bölümüne ise yaklaşık 25 kadın devam ediyor.

 Sabah 09.30 ile akşam 18.15 olmak üzere iki grup halinde gerçekleştirilen kurs sayesinde kadınlar hem sağlıklı bir hayat için spor yapıyor hem de sosyalleşip, boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyor.

 İnsanın çocukluğundan yaşlılığı süresince büyüyen gelişen ve gelişen bir varlık olduğunu belirten Buruk, “Pilates her yaş grubuna göre hitap eden bir spordur. Sağlıklı yaşamayı tercih edenler rahatlıkla bu egzersiz metodunu uygulayabilirler. Pilatesin vücuttaki duruş bozukluklarını düzenler, direncini artırır, kişiyi psikolojik olarak rahatlatır, mutluluk hormonu salgılamasına yardımcı olur, kilo vermeye yardımcı olur, vücudun dengesini sağlar.” dedi.

 Mürüvvet Buruk, kursa kayıt için başvuruların sürdüğünü dile getirdi. Kursa devam eden kadınlar da Keşan Belediyesi ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti.