Keşan Belediyesi'nin Stratejik Plan Toplantıları Sürüyor

Keşan Belediyesi'nin Stratejik Plan Toplantıları Sürüyor

Keşan Belediyesi’nin, gelecek yıllardaki hedeflerini belirlemek ve bu hedeflere emin adımlarla yürümek için hazırlamaya başladığı stratejik planın paydaş toplantıları sürüyor.

Betimar Stratejik Araştırma ve Danışmanlık Şirketi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, 15 Ağustos 2019 Perşembe günü belediyedeki birim amirleri, 16 Ağustos 2019 Cuma günü saat 09.30’da Keşan merkez mahalle muhtarları, saat 15.00’te kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve saat 17.00’de de Belediye Meclisi üyeleriyle paydaş toplantıları gerçekleştirildi.

Bu toplantılarda katılımcılara seslenen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, kağıt üzerinde kalan bir çalışmadan ziyade uygulamaya konulacak bir plan hazırlandığına işaret ederek, “Kağıt üzerinde değil gerçek hayatta uygulanacak bir stratejik plan hazırlıyoruz. Keşan’da bulunan herkesin görüşü bizim için çok önemli. Bu nedenle paydaş toplantılarından çıkan görüş öneri ve istekler bizleri doğru ve gerçekçi bir plan hazırlamaya sevk edecek. Keşan’da birlikte yaşıyoruz. Hem kurumsal hem de bireysel bazda sorunlarımızın birçoğu ortak. Ortak sorunlara ortak akılla akılcı çözümler üreteceğiz.” dedi.

Keşan’ın konumsal açıdan çok iyi bir coğrafyada yer aldığını belirten ve bu konumun değerinin artırılması için birlikte hareket edilmesi gerekliliğinin altını çizen Başkan Helvacıoğlu, “Gelecek rotamızı belirlemek için 5 yıllık bir plan hazırlıyoruz. Aynı şehirde yaşıyorsak beklentilerimizi de beraberce karşılamamız gerekiyor. Bütçemiz çerçevesinde ne zaman ne yapacağız, nasıl yapacağız bunların hepsini planlamalıyız. Zaman planlamasını iyi yapmamız ve zamanı verimli kullanmamız gerekiyor. Birlikte ilerleyeceğiz, gönülden çalışırsak birlikte de başaracağız. Stratejik plan bizim rotamız olacak ve bizi istediğimiz hedefe götürecek.” şeklinde konuştu.

Toplantı stratejik plan ile ilgili görüş alışverişinde bulunulması ile devam etti.