Keşan Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı yapıldı

Keşan Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı yapıldı

Keşan Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı; 24 Haziran 2022 Cuma günü yapıldı.

Saat 11.00 sıralarında başlayan Meclis Toplantısı; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında, Keşan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda; Meclis Üyeleri Nehir Gergin, Feridun Tümer, Özlem Uybaş, Süleyman Gürsel Paçaman, Volkan Erkan, Hakan Gürel, Erhan Engin, Mithat Bulut, Olcay Soran ve Abdi Kıyakoğlu mazeretleri nedeniyle izinli sayıldı.

Toplantıda ilk olarak “Mülkiyeti Belediyemize ait olan 1319 ada 1 parselde kayıtlı taşınmazın Ortaöğretim Alanı olarak Milli Eğitim Bakanlığına 25 yıllığına ücretsiz olarak tahsis edilmesinin Meclisçe ele alınması.” maddesi görüşüldü.

Madde ile ilgili Emlak İstimlak Müdürü Ahmet Yaşar’ın bilgi vermesinin ardından konuşan Mustafa Helvacıoğlu, tüm alanları Keşan’ın faydasına yönelik kullandıklarını belirterek, Keşan’a iyi bir fen lisesi kazandıracaklarını, artılarının olacağını söyledi.

Grup sözcülerinin görüş bildirmesinin ardından yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi.

Meclis daha sonra “S.S. 25 No.lu Şehir İçi Keşan Mot. Taş. Kooperatifi ve S.S. 129 No.lu Paşayiğit Taş. Kooperatifi şehir içi ulaşım zam taleplerine ait Plan ve Bütçe Komisyon Raporunun Meclisçe ele alınması” maddesini görüştü.

Madde ile ilgili Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Savaş Yiğit’in bilgilendirmesinin ardından söz alan Mustafa Helvacıoğlu, “Minibüsçü esnafımızın fiyat güncellemesi ile ilgili dilekçeleri üzerine komisyonumuz titizlikle çalıştı. Kimse vatandaşımızın zarar etmesini istemez. Orta yolu bularak bir güncelleme yapıldı. Komisyonumuzun kararına saygı duyuyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.

Grup sözcülerinin görüşlerini bildirmesinin ardından komisyon kararı oy birliği ile kabul edildi.

Komisyon kararına göre S.S. 25 Nolu Keşan Şehir İçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Ücret Tarifesi sivil 4,50 TL’den 7 TL, öğrenci 3,25 TL’den 5 TL, S.S. 129 Nolu Paşayiğit Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Ücret Tarifesi sivil 8 TL’den 11 TL, öğrenci ise 6 TL’den 8 TL olarak güncellendi.

               Toplantıda son olarak görüşülen “Belediyemize dilekçe ile başvuruda bulunan S.S. 99 Nolu Öz İzzetiye Mot. Taş. Koop.`nin şehir içi ulaşım zam taleplerinin Meclisçe ele alınmasıdır.” maddesi ise Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.