Keşan Belediyesi, şehitlerimiz ve tüm vefat edenler için Kuran-ı Kerim okuttu

Keşan Belediyesi, şehitlerimiz ve tüm vefat edenler için Kuran-ı Kerim okuttu

Keşan Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle 10 Ağustos 2019 Cumartesi arefe günü şehitlerimiz ve tüm vefat edenler adına Kuran-ı Kerim okuttu.

Asri Mezarlık’taki Şehitlikte saat 15.00 sıralarında başlayan programa Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, Keşan Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferhat Dönmez, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Program kapsamında Mehmet Yiğit ve İki Minareli Çarşı Camii Müezzin Kayyımı Osman Sav ile Keşan Hersekzade Ahmet Paşa Camii Müezzin Kayyımı Nail Arslan tarafından Kuran-ı Kerim okudu ve dualar edildi.

Yapılan duaların ardından Belediye Başkanı Helvacıoğlu, şehit aileleri ile görüştü.

Mustafa Helvacıoğlu, “Dualarımız kabul, Kurban Bayramı mübarek olsun. Gururlanıyoruz, onurlanıyoruz, ağlıyoruz, üzülüyoruz ve dayanamıyoruz. Ettiğimiz tüm duaları Allah kabul etsin. Bu tür programları hep birlikte devam ettireceğiz. Hep birlikte dualarımızı paylaşacağız. Hepimizin anne-babası, evlatları, yakınları burada yatıyor. Cenab-ı Allah’ın takdiri. Evlatlarımız, vatan için, toprak için, millet için bu ülkenin birlik ve beraberliği için şehit oldu. Onların hepsi şu anda birer melek. Tüm vefat edenlerimizin mekanları cennet olsun.”

Programa katılanlar da Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti ve bu tür programların devam etmesini istedi.