KEŞAN BELEDİYESİ “TAM KAPANMA”DA VATANDAŞIN YANINDA

KEŞAN BELEDİYESİ “TAM KAPANMA”DA VATANDAŞIN YANINDA

  • Mustafa Helvacıoğlu: “Tam kapanma sürecinde; Keşan’ımıza ve vatandaşlarımıza tüm imkanlarımızla aralıksız hizmet vermeye devam edeceğiz.”

 

* Karantinadaki Vatandaşlarımıza Erzak Desteği

* Ramazan Gıda Kolisi Dayanışması Devam Edecek

* Sokak Hayvanları Aç Kalmayacak

* Belediye İşlemlerinde Online Hizmet İmkânı

* Saha Ekiplerimiz Görevlerine Devam Edecek

* Hizmet Binamızda Kamu Hizmetleri Aksamayacak

* Beyaz Masa 7/24 Hizmet Verecek

 

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 29 Nisan 2021 Perşembe günü yaptığı açıklamada, bulaşıcılığı artan koronavirüsün kontrol altına alınması amacıyla 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar uygulanacak olan tam kapanma sürecinde vatandaşın yanında olacaklarını kaydetti.

 

Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri ile bir araya gelerek, 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19:00 da başlayacak ve 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05:00’e kadar sürecek tam kapanma döneminde alınması gereken tedbirler konusunda bilgi verdi.

 

HİZMETLERİN AKSATILMAMASI ADINA TAM KADRO İLE HİZMETLER SÜRECEK

 

Veterinerlik İşleri Müdürlüğü sürdürdüğü sokak hayvanlarının bakımı, beslenmesi ve tedavilerini aksatmayacak. Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de ilçe genelinde devam eden çalışmalarının yanı sıra acil müdahale gerektiren durumlar için çalışmalarını kesintisiz sürdürecek.

 

SOSYAL YARDIMLAR İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA ULAŞTIRILACAK

 

Mustafa Helvacıoğlu, koronavirüsün artan bulaşıcılığı nedeniyle alınan tam kapanma kararı ile ilgili; “2 haftalık kapanma döneminde ilçe halkımızın mağdur olmaması için gerekli her türlü tedbiri aldık. Bu süreçte hizmetlerimizi de aksatmadan sürdüreceğiz. Özellikle Ramazan ayını da göz önünde bulundurarak sosyal yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Kronik rahatsızlığı olan, yaşlı ve evlerinden çıkamayan vatandaşlarımız mağdur edilmeyecek.” dedi.

 

KEŞAN BELEDİYESİ OLARAK VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

 

Keşan Belediyesi olarak gıda ve maddi destekleri sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkan Helvacıoğlu, kapanma süreci ile ilgili şunları da söyledi: “Tam kapanma süresince evinden çıkamayan kronik hastalar, yaşlılar ve yalnız yaşayanların acil ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından öncelikli olarak karşılanacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için başlatılan Ramazan kolisi ve müzisyen ile hamallar başta olmak üzere bu süreçte çalışamayan vatandaşlarımıza maddi desteği de sürdürüyoruz. Kapanma döneminde ilçe halkımızın mağdur olmaması için gerekli her türlü tedbirleri alacağız. Keşan Belediyesi olarak Corona virüs salgının ilk gününde başlattığımız mücadele ve aldığımız tedbirleri bu süreçte de kesintisiz devam ettireceğiz.”