Keşan Belediyesi, Trakya Üniversitesi’yle hizmet içi eğitim konusunda sözleşme imzaladı

Keşan Belediyesi, Trakya Üniversitesi’yle hizmet içi eğitim konusunda sözleşme imzaladı

Erhan Tabakoğlu’dan Mustafa Helvacıoğlu’na ziyaret

Mustafa Helvacıoğlu: “Trakya Üniversitesi ile Keşan Belediyesi bir bütünün parçaları”

 

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Burak İşçimen, 12 Ocak 2021 Salı günü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette; Keşan Belediyesi ile Trakya Üniversitesi arasında Zabıta Müdürlüğü hizmet içi eğitim konusunda sözleşme imzalandı.

                Saat 12.30 sıralarında Keşan Belediyesi’ne gelen Tabakoğlu ve İşçimen, Helvacıoğlu tarafından karşılandı.

Ziyarette Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı da hazır bulundu.

                Ziyarette konuşan Helvacıoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Keşan Belediyesi ile Trakya Üniversitesi bir bütünün parçaları. Üniversitemizin de hem yerel yönetimlerde yeri olması ve hem de Keşan’ımıza katkı sağlamasından ötürü Rektörümüz Sayın Erhan Tabakoğlu’na candan teşekkür ediyoruz. Yeni dönemde hem Trakya Üniversitesi’nin Keşan’da gelişimi adına hem de Trakya Üniversitesi’nin Keşan’a katkıları adına önemli projelerimiz var. Yeni dönemin çalışmalarını ortaya koyacağız. Keşan’ımızın 100. yılında yani 2022’de iş birliğinde yapacağımız çalışmaları, Keşan’da yeni bölümler açabilir miyizi konuşacağız. Keşan’ın öğrenci nüfusu açısından daha fazla olması gerektiğine inanıyoruz. Bunu sık ifade ediyoruz. Güncel bölümler için önerilerimiz oldu. Kendilerine ziyaretleri için teşekkür ederim. Keşanlı Burak İşçimen’in de rektörümüzün ‘A takımı’nda yer alması da Keşan’ımız için gurur verici.” dedi.         

                Daha sonra söz alan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi rektörlüğünde 2. döneme başladığını ifade ederek, “Artık ustalık dönemimiz. Pandemi nedeniyle ziyaretlerimiz durdu. Bugün Keşan’dayız. Başkanımız ile sıcak ilişkilerimiz var. Keşan’da, Yusuf Çapraz, Hakkı Yörük ve Keşan Meslek Yüksekokulu olmak üzere 3 okulumuz var. Keşan’da her zaman daha yüksek bir enerji vardır ve katkı sağlar. Hayırseverlerin okullarımızı yapması bölgeye olan borcumuzun bir ifadesidir. Bu çok anlamlı. Yeni bölümler inşallah gelecek. YÖK’e Yusuf Çarpaz için gastronomi bölümü, Hakkı Yörük için Acil Tıp Teknisyenliği, Keşan MYO için ise 3 yeni bölüm teklif ettik. Tarım Teknopark yapabilir miyiz? Bu konuda Başkanımız ile istişare halindeyiz. Başkanımız her zaman üniversiteye yakın olmuştur. Biz de onun için neler yapabiliriz diye buradayız. İşbirliklerimiz artarak devam edecek. Burak bu açıdan büyük bir avantaj. Pek çok faaliyete birlikte hareket ediyoruz. Daha çok birlikte olacağız ve Trakya Üniversitesi’nin adını buralarda daha çok duyacaksınız.”

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE KEŞAN BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİNDE ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET İÇİ EĞİTİM KONUSUNDA PROTOKOL İMZALANDI

Daha sonra üniversite-belediye işbirliğinde Zabıta Müdürlüğü hizmet içi eğitim konusunda üniversitemiz ile sözleşme imzalandı.

Mustafa Helvacıoğlu, uyum ve güç birliğinde her zaman yanlarında olan üniversite ve yönetimine teşekkür etti.