Keşan Belediyesi ve Karayolları arasında kavşak düzenlemesi işbirliği

Keşan Belediyesi ve Karayolları arasında kavşak düzenlemesi işbirliği

Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi Sorumlusu Pelin Sençper, 23 Eylül 2019 Pazartesi günü yaptığı açıklamada; Keşan Belediyesi’nin Karayolları ile imzaladığı protokol doğrultusunda oluşturulan peyzaj projelerini uygulama aşamasında olduklarını bildirdi.

Sençper, şehre girişlerde ilçeye gelenleri müthiş bir görsel şölen şeklinde karşılayacak projeleri Keşan’ın girişinde bulunan kavşaklarda uygulayacaklarını belirterek şunları söyledi: “Peyzaj projesinin içerisinde sulama sistemleri de yer alıyor. Peyzaj projemizde gold taflan, lavanta gibi bitkilerin yanında ölü örtüler de yer alıyor. Birçok bitki türüne yer veriyoruz. 4 kavşağımızın her birinde çalışma yapacağız. Keşan’ın girişinde daha güzel bir görüntü vatandaşlarımızı karşılayacak. Güzel bir çalışma olacağını düşünüyoruz. Peyzaj projeleri uygulandıktan sonra bakımları Keşan Belediyemiz tarafından yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından güzel bir görüntü oluşturacağımızı düşünüyorum.”

Pelin Sençper, karayolu çevresinde bulunan kavşaklarda kullanılacak düzenlemelerin yol güzergâhı kullanıcılarının güvenli ve zevkli bir yolculuk yapmalarına olanak sağlayacak şekilde yapılacağına dikkat çekti.