Keşan Cumhuriyeti daha önce hiç  olmadığı kadar coşkuyla kutladı

Keşan Cumhuriyeti daha önce hiç olmadığı kadar coşkuyla kutladı

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Trakya Üniversitesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü ve ardından gerçekleştirilen Gencer Savaş Bando Gösterisi’ne binlerce vatandaş, ellerinde Türk Bayrakları ile cumhuriyet coşkusu yaşadı.

Fener Alayı Yürüyüşü Keşan Orman İşletme Müdürlüğü önünden başladı.

Yürüyüşe; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’daki protokol üyeleri ile binlerce vatandaş katıldı.

Binlerce vatandaş, Keşan Belediyesi tarafından dağıtılan Türk bayraklarıyla Keşan Belediye Bandosu eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Burada konser öncesi konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Keşan halkı bu gece Cumhuriyetine ve vatanına, bayrağına ve Atatürk’e sahip çıkıyor. Keşan Cumhuriyeti daha önce hiç olmadığı kadar coşkuyla kutluyor. Cumhuriyet kutlamalarında 100. yıla yaklaşıyoruz. Cumhuriyet heyecandır, kardeşliktir, sevgidir. Cumhuriyet Atatürk’tür. Cumhuriyet Keşan’dır. Ne Mutlu Türk’üm diyene. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz. Bayrağımız hiçbir zaman yere inmeyecek. Bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız. Vatanımızı hep beraber koruyacağız. Ülkemiz yurt dışında çok önemli bir harekat yürütüyor. Çok güzel sonuçlar elde ediyoruz. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Etkinliklerimizi ilçemizdeki kurumlarla işbirliği içinde festival tadında yapıyoruz. Trakya’ya örnek oluyoruz. Keşan bu akşam başka bir güzel. Etkinliklerimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu coşkuyu birlikte yaşadığımız için onur duyuyorum.”  

Yürüyüşün ardından vatandaşların büyük ilgi gösterdiği, Gencer Savaş Bandosu sahne aldı.

Konsere katılanlar Gencer Savaş Bandosu'nun söylediği şarkılar eşliğinde gönüllerince eğlendi. Konserde Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Gencer Savaş'a çiçek takdim etti ve başarılı performansları nedeniyle tebrik etti.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN VALS VE DRAMA GÖSTERİSİ

Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında saat 18.00’de Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda Bahçeşehir Koleji’nin vals ve drama gösterisi gerçekleştirildi.

Birbirinden yetenekli öğrencilerin gösterileri izleyenlerden tam not aldı.

Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu; bundan tam 96 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk tarafından 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilan edildiğini kaydetti ve Atatürk önderliğinde genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, tek vücut, tek yürek olan Türk Milleti’nin tüm imkansızlıklara rağmen destansı bir mücadele ile vatan topraklarını düşmanlardan temizlediğini ve özgürlüğüne kavuştuğunu kaydetti.

Mustafa Helvacıoğlu, konuşmasında Cumhuriyet’in demokrasinin, özgürlüklerin ve eşitliğin teminatı olduğunu, Cumhuriyet’in Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından bırakılan en kıymetli ve önemli miras olduğunu ifade etti.