Keşan'dan Elazığ’a destek için toplanan malzemeler  dualar eşliğinde TIR’la yola çıktı

Keşan'dan Elazığ’a destek için toplanan malzemeler dualar eşliğinde TIR’la yola çıktı

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğünde depremin ardından Keşan’da Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediyesi tarafından başlatılan ve büyük destek gören yardım kampanyasında toplanan malzemeler, 29 Ocak 2020 Çarşamba günü, Elazığ’a gönderilmek üzere Edirne’ye yola çıktı.

Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’nda, 26 Ocak 2020 Pazar gününden bu yana devam eden kampanyada sınıflarına göre ayrılan malzemeler,  Yardım Koordinasyon Masası’na iletilmek üzere TIR’la Edirne’ye gönderildi.

Edirne Valiliği tarafından, Elazığ ve Malatya'daki deprem bölgesine yapılacak ayni yardımlar için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde oluşturulan “Yardım Koordinasyon Masası” koordinesinde başlatılan yardım kampanyasına Keşan ve bölge halkı tarafından büyük destek verildi.

Vatandaşlardan gelen desteklerle toplanan; ısıtıcı, kışlık eşya, kuru gıda ve çocuk bezlerinin yerleştirildiği yüzlerce koli; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Tarım ve Orman İlçe Müdürü Gökhan Kıyım, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit'in denetimiyle TIR'a yüklendi.

Burada açıklama yapan Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremden zarar gören vatandaşlar için AFAD aracılığı ile Edirne Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyasının Keşan'da da yürütüldüğünü belirtti ve şunları söyledi: "Vatandaşlarımız, yardım çağrısında bulunulan eşyaların hemen hemen tamamından gönderdi. Biz de bu yardımları AFAD aracılığı ile Elazığ'a göndereceğiz. Isıtıcı, oyuncak, kuru gıda, giysi yardımlarını en sağlıklı ve hızlı bir şekilde göndereceğiz. Katkıda bulunan tüm vatandaşlarımıza, çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Elazığ'a gidecek TIR'a akaryakıt yardımı yapan işadamımıza da teşekkür ederiz. İnşallah bir daha böyle acılar yaşamayız. Tüm milletimize geçmiş olsun."

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin de Keşan Belediyesi olarak yardım kampanyasına büyük bir destek verdiklerine vurgu yaptı.

Gergin, “Hayırseverlerin tamamına teşekkür ederiz. Keşan'dan depremzede vatandaşlarımızın işlerine yarayacak malzemeler gönderiyoruz. Milletimizin böyle durumlarda ne kadar hızlı bir şekilde bir araya gelebildiğini ve tüm farklılıklarımızın aslında zenginliğimiz olduğunu da göstermiş oluyoruz. Yardım kampanyasında emeği geçen herkese tek tek teşekkür ederiz. Depremzede vatandaşlarımıza geçmiş olsun, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın da mekanları Cennet olsun.” dedi.

Yardımların yüklendiği TIR, okunan duaların ardından yola çıktı.

Keşan’dan TIR’a 74 koli gıda maddesi, 5 ton + 38 çuval pirinç, 6 çuval nohut, 7,5 ton un, 154 koli bay, bayan, çocuk kıyafeti, battaniye, 34 adet elektrikli ısıtıcı yüklendi.