Keşan dikey çiçek panelleri ile tanışıyor

Keşan dikey çiçek panelleri ile tanışıyor

Keşan Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü’ne bağlı Park ve Bahçeler Birimi, Tepe Mezarlık duvarında kent estetiğine değer ve kimlik katacak bir proje üzerinde çalışıyor.

Konu hakkında Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi Sorumlusu Pelin Sençper ile yerinde incelemelerde bulunan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ı dikey çiçek panelleri ile tanıştırdıklarını bildirdi.

Dikey Bahçe duvarı projesinin uygulamasına başladıklarını ve şehrin görüntüsüne farklı bir hava katan bir proje üzerinde çalıştıklarını bildiren Başkan Helvacıoğlu, “30 adet panoyu otomatik sulama sistemleriyle beraber Tepe Mezarlık Duvarı’na montajını sağladık. Bu alana yaklaşık 6 bin adet çiçek ekeceğiz. Panolar arasında Keşan Belediyemizin logolarının bulunduğu ahşap görünümlü profiller yerleştireceğiz. Projemizi ışıklandırarak Keşan’a bu güzergahtan giriş yapan misafirlerimize ve halkımıza görsel bir şölen yaşatmayı planlıyoruz.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu,  çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alan çalışmalarıyla Keşan’ı estetik bir kimlik kazandırmayı planladıklarını ve çalışmaları ile kenti güzel görünüme kavuşturmayı amaçladıklarını kaydetti. 

Keşan girişindeki kavşaklarda da peyzaj çalışmalarına başladıklarına dikkat çeken Mustafa Helvacıoğlu, “Karayolları ile ortak bir protokol hazırladık. Şu anda kavşaklarda peyzaj projesi kapsamında zemin hazırlıkları sürüyor. Bitkilendirmeler yapılacak ve ölü örtü olacak. Dolomit taşı, cüruf bir de bordür kullanılacak. Dörtyol, Sanayi, Enez ve Destek Kıtaları Kavşağı’nda çalışmalar yapılacak.” şeklinde konuştu.