Keşan’ın deprem haritası çıkarılıyor

Keşan’ın deprem haritası çıkarılıyor

KEDAK (Keşan Doğal Afet Arama Kurtarma Derneği) Yönetim Kurulu üyeleri, Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz ve Yürütme Kurulu üyeleri, 17 Ekim 2019 Perşembe günü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret ederek, bölgede olası bir depremle ilgili yapılması gerekenleri masaya yatırdı.

Belediye Meclisi Üyesi Şafak Uslu, KEDAK Başkan Yardımcısı Serkay Perem, Yönetim Kurulu üyeleri; Gökhan Yumuşak ve Aytekin Eliüs, dernek ve kurul üyeleri ile belediyedeki ilgili birim sorumlularının katıldığı toplantıda olası bir deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında Keşan'da neler yapılması gerektiğine dair detaylı bir çalışma gerçekleştirildi.

Toplantıda, deprem sonrası toplanma alanları, halkın ve çocukların depreme karşı bilinçlendirilmesi konusunda yapılması gerekenler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda ayrıca ilçedeki tüm ailelere ulaştırılacak, depremle ilgili gerekli tüm bilgilerin ve yapılması gerekenlerle ilgili broşür hazırlanıp dağıtılması gerekliliği üzerinde fikir birliğine varıldı.