Keşan Kent Müzesi’nin ilk hediyesi Kore Gazisi İbrahim Dalgıç’tan geldi

Keşan Kent Müzesi’nin ilk hediyesi Kore Gazisi İbrahim Dalgıç’tan geldi

Kore’den gelen köstekli saat Kent Müzesi’nde sergilenecek

 

Keşan Belediyesi’nin Eski Sağlık Meslek Lisesi Binası’nda oluşturacağı Keşan Kent Müzesi’nin ilk hediyesi 89 yaşındaki Kore Gazisi İbrahim Dalgıç’tan geldi.

Dalgıç, kendisi için çok önemli olan ve Kore’den hediye gelen köstekli saatini 3 Aralık 2019 Salı günü Keşan Kent Müzesi’nde sergilenmek üzere Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teslim etti.

Keşan Kent Müzesi’nin protokolünü imzalamak üzere olduklarını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da, “Aldığımız anlamlı hediye nedeniyle çok mutlu ve gururluyuz. Allah Kore Gazimiz İbrahim Dalgıç’tan razı olsun. Allah O’nu başımızdan eksik etmesin. Hediyesine Kent Müzemizde gözümüz gibi bakacağız. 100 yıllık bir geçmişimizi Kent Müzemizde hemşehrilerimiz ile buluşturacağız.” dedi.

Keşan Kent Müzesi’nde sergilenecek eserler ile ilgili komisyon kuracaklarını kaydeden Helvacıoğlu, “Müzede sergilenecek eserlerin kim tarafından bağışlandığına dair kimlik bilgileri olacak. İsimleri müze tarihi boyunca yaşatılacak.” şeklinde konuştu. 

1952 yılında Kore’de olduğunu ifade eden Dalgıç, “Kore’de 16 ay kaldım. 29 günde Kore’ye gittik. Benim için çok değerli olan köstekli saatimi müzede tüm halkımızın görmesini istiyorum. Tarih gelecek nesillere aktarılmalıdır.” dedi.