Keşan TOKİ’de süreç hızlanıyor

Keşan TOKİ’de süreç hızlanıyor

Keşan TOKİ’de süreç hızlanıyor

TOKİ tarafından Keşan’a yapılacak 284 konutun şartlarını Bakan Kurum açıkladı

Keşanlılar kira öder gibi ev sahibi olacak

Mustafa Helvacıoğlu: “TOKİ sözümüzü yerine getirecek olmanın gururunu yaşıyoruz”

 

 

  • Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’a yapılacak olan TOKİ konutlarını da içerisinde bulunduran, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin şartlarının Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından açıklandığını belirtti.

 

  • Helvacıoğlu, “Devletimiz ve hükümetimiz TOKİ’de de yanımızda. Yeni Mahalle’de Zirve Konutları’nın arkasında 284 konutun yapımına Sayın Cumhurbaşkanımız 13 Eylül’de açıklayacağı detayların ardından başlanacak.” dedi.

 

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 23 Ağustos 2022 Salı günü yaptığı açıklamada, Keşan’a yapılacak TOKİ konutlarıyla ilgili olarak başvuru şartlarının şekillenmeye başladığını kaydetti ve Keşan’daki vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olacağını söyledi.

Helvacıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesiyle Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin Keşan’a da yapılarak, vatandaşlara sunulacağını kaydetti.

Keşan’a kazandırılarak olan 284 konutun yapımına önümüzdeki günlerde TOKİ tarafından yapılacak olan ihalenin ardından başlanacağını dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a, İl Başkanı Belgin İba’ya, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a ve Cumhur İttifakı Üyesi MHP İlçe Başkanı Adnan İnan’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

“Sayın Cumhurbaşkanımız 13 Eylül’de projenin detaylarını açıklayacak”

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un TOKİ sosyal konut projesinin detaylarını açıkladığını ifade eden Helvacıoğlu, “Şartlara göre; 14 bin TL altında geliri olan vatandaşların 240 ay vade ile konut sahibi olabilecek. Gençlerimize, emeklilerimize, engellilerimize, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize özel kontenjan olacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında Keşan’ımıza 284 konut yapılacak. Sayın Cumhurbaşkanımız 13 Eylül’de projenin detaylarını açıklayacak.” şeklinde konuştu.

“Ne söz verdiysek bir bir yerine getiriyoruz”

Seçim öncesinde TOKİ konusunda Keşan halkına söz verdiklerini, bu sözü hükümetin ve devletin desteği ile yerine getirecek olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Ne söz verdiysek bir bir yerine getiriyoruz. Amacımız vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve güzel ortamlarda yaşam imkanı sunmak. Her zaman daha fazla çalışacak, halkımızdan aldığımız güçle Keşan’a daha da büyük hizmetler sunmak için gayret göstereceğiz. Devletimiz ve hükümetimiz TOKİ’de de yanımızda. Keşan hem belediyemizin projeleriyle hem de hükümetimizin destekleriyle gelişmeye devam ediyor. Ev sahibi olmanın yıllardır hayalini kuran vatandaşlarımız için Keşan’ımızda 284 konutun yapımına ilgili ihalenin yapılmasının ardından başlanacak. Proje; Zirve Konutları’nın arkasında bulunan alanda uygulanacak. Vatandaşımız kira öder gibi konut sahibi olacak. Şimdiden sosyal konutlarımızdan yararlanacak olan ailelerimize, evlerinde sağlıklı ve hayırlısıyla oturmalarını diliyorum. Tüm süreçte Keşan Belediyesi olarak vatandaşımızın yanında olacağız ve gereken desteği sağlayacağız.”