Kriz Masası olumsuzluklara en kısa sürede  müdahale etti, vatandaştan takdir topladı

Kriz Masası olumsuzluklara en kısa sürede müdahale etti, vatandaştan takdir topladı

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun talimatıyla oluşturulan, 24 saat esasına göre teyakkuz halinde olan kriz masası; 153 Beyaz Masa ile koordineli şekilde olumsuzluklara en kısa sürede müdahale ederken, bu hız ve etkili çalışma vatandaştan takdir topladı.

 

 Keşan Belediye Başkan Vekili Yakup Balcı, 4 Ekim 2019 Cuma günü başlayan 6 Ekim 2019 Pazar gününe kadar bölgede etkili olan fırtına ve sağanak yağışla ilgili oluşturulan Keşan Belediyesi kriz masası birimlerinin olumsuzluklara en kısa sürede müdahale ettiğini bildirdi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle oluşabilecek muhtemel zararları en aza indirmek ve anında müdahale edilebilmesi adına belediye bünyesinde kriz masası oluşturulduğunu hatırlatan Balcı, “Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü personellerinden oluşan müdahale ekiplerimiz gerek 153 Beyaz Masa’ya gelen 16 istek ve şikayete gerekse yaptıkları rutin kontrollerde olaylara ivedilikle müdahale ederek oluşabilecek zararları en aza indirdi ve olumsuzlukları ortadan kaldırdı.” dedi.

Beyaz Masa’ya 4 Ekim 2019’da gelen 16 adet şikayete ortalama 9 dakikada müdahale edildiğinin altını çizen Yakup Balcı, “Yukarı Zaferiye’de Hastane Caddesi’nde 2, Medya Caddesi’nde 2, Üsküdar Caddesi’nde 1, Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde Anafartalar Caddesi’nde 3, Cumhuriyet Mahallesi’nde 1, İspat Cami Mahallesi’nde İstiklal Caddesi’nde 1, Efes Yolu üzerinde 2 olmak üzere toplamda 12 adet ağaç devrilmesi şikayetine giden ekiplerimiz, Yukarı Zaferiye’de ve Yediyüzevler TOKİ’de 2 adet su baskına müdahale ettiler. İspat Cami Mahallesi’nde 1 adet yol çökmesine müdahale eden ekiplerimiz Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde duvar yıkılmasına da en kısa sürede ulaşıp güvenliği sağlamıştır. Ekiplerimiz ayrıca hava muhalefeti dışında meydana gelen 2 su baskını, elektrik arızası ve anons cihazı arızalarına da müdahale etti. Ayrıca 4 Ekim’de meydana gelen olumsuz hava koşulları nedeniyle İspat Cami, Yukarı Zaferiye, Cumhuriyet ve Aşağı Zaferiye mahallelerinde de bazı yollarda istek üzerine önlemler aldı.” şeklinde konuştu.

Keşan Belediyesi ekiplerinin olumsuz hava koşullarının yaşanması ihtimaline karşı günler öncesinden tedbirlerini aldığını kaydeden Balcı, şunları aktardı: “1 Ekim’den 4 Ekim Cuma gününe kadar tüm yağmur suyu hatlarımızı Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından temizlemiştik. Araç ve ekipmanlarımızın gerekli tüm kontrollerini yapılmış ve görevli tüm personele bilgiler vermiştik. Ayrıca yağışın olduğu anlarda sel ve su baskınlarının olması muhtemel kritik noktalar Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından sürekli olarak kontrol altında tutuldu. Araç ve ekipmanlarımızda oluşabilecek aksaklıklara karşı Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz lojistik destek sağladı ayrıca şikayetlere müdahale eden birimler ile koordineli bir iş ortaya çıkarıldı. Ekiplerimize vatandaşımızın canını ve malını korumak için gösterdikleri özen ve gayretli çalışmaları nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Keşan Belediyesi olarak vatandaşımızın her zaman yanında olmayı sürdüreceğiz.”