Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri etkinliğinin 8’incisi gerçekleştirildi

Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri etkinliğinin 8’incisi gerçekleştirildi

Kurtuluş Caddesi esnafı tarafından, bu yıl 8’incisi düzenlenen “Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri” etkinliği, dün büyük bir katılım ile gerçekleştirildi.

Kurtuluş Caddesi girişinde gerçekleştirilen açılış töreni, saat 13.15 sıralarında başladı.

Törene; Kaymakam Nuri Özder, Garnizon Komutan P. Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan ilçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, siyasi parti temsilcileri, bazı resmi kurum ve kuruluşların müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ya da temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Etkinlikte ilk olarak, Kurtuluş Caddesi esnafı Fatma Gürses söz aldı.

Gürses: “Birlik ve beraberlik içerisinde olursak, ayakta kalırız”

Fatma Gürses şunları söyledi: “Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri etkinliğimizin 8’incisini düzenliyoruz. Bizler, cadde esnafları olarak, dikkatleri caddemize çekip; Keşan’ımızın ekonomisine can verebilmek için çalışıyoruz. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak ve onlara en kaliteli ürünü ucuza verebilmeyi amaçlıyoruz. Biz, birlik ve beraberlik içerisinde olursak, ayakta kalırız. Bu etkinliği düzenlememizde yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz.”

Daha sonra Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı söz aldı.

Şapçı: “Etkinliklerin bölgeye yayılması en büyük dileğimizdir”

Şapçı konuşmasında şunlara yer verdi: “Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri etkinliğimizin 8’incisini gerçekleştiriyoruz. Oda olarak, görevimiz; Keşan başta olmak üzere, tüm hizmet alanımızda ticaret ve ekonomiyi geliştirmektir. Bu kapsamda; organize edilen bu etkinlik, bölgemizin ticari faaliyetini geliştirmekte ve ekonomiye de, artı değer katmaktadır. Oda olarak, her yıl olduğu gibi bu yılda, indirim günlerine destek oluyoruz. Destek olmaya devam edeceğiz. Keşan’ın açık hava alışveriş merkezi olması yolunda atılan önemli adımlarda ana aktör olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz. Ekonomiye ve ticarete ivme kazandıran bu tür etkinliklerin bölgeye yayılması en büyük dileğimizdir. Gelenek haline gelen bu etkinlikte, esnaflarımızın bol ve bereketli günler geçirmesini diliyorum. Etkinliğin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaymaz: “Birlik ve beraberlik içerisinde olunmalı”

Daha sonra söz alan Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz şunları söyledi: “Bugün, Keşan’ın kurtuluşunun yıldönümüdür. Bugün, birlik ve beraberlik içerisinde olunması gereken bir gündür. Bu birlik ve beraberliğe katkı sunan halkımıza teşekkür ederim. Etkinliği düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Etkinlikte daha sonra Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

Helvacıoğlu: “Binlerce konuk ve misafirimizi şehrimizde ağırlayacağız”

Helvacıoğlu da, konuşmasında şunlara yer verdi: “Bu etkinlikler; bölgemizin en önemli ticaret merkezi olan ve Trakya’nın kalbi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Keşan’ımızın ticari faaliyetlerini geliştirmekte ve ekonomiye de büyük değer katmaktadır. Bu ve benzer organizasyonlar Keşan’ın açık hava alışveriş merkezi olması yolunda atılan önemli adımlardır. Önemli diyorum, çünkü Keşan Ticaret ve Sanayi Odası dönemlerimizde yönetimlerimiz, meclislerimiz ve esnafımız ile temellerini attığımız Kurtuluş Caddesi etkinlikleri önümüzdeki süreçte hayata geçirmeyi planladığımız diğer açık hava alışveriş etkinlikleri ve festivallerine de altyapı oluşturacak. Bölge ekonomisine canlılık kazandıracak bu önemli organizasyonlara ve diğer cadde esnaflarımızdan gelecek etkinlik taleplerine de her zaman destek vermeye hazır olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Bu kapsamda, biraz önce Keşan’a ve Keşan ekonomisine değer katan önemli bir projenin, ‘Artı Çarşı Projesi’nin de açılışını gerçekleştirdik. Yine aynı şekilde, değerli hanımlarımızın el ve ev ürünlerini hazırladığı ‘İzzeti İkram Pazarı’ bugün ilk defa vatandaşlarımız ile buluşacak. Cadde festivali kapsamındaki bu gibi etkinliklerin tüm Keşan’a yayılması en büyük dileğimiz. Asıl önemli olan ise; her yıl üzerine değer katarak devam eden ve Kurtuluş Caddesi Alışveriş günleri başta olmak üzere benzer açık hava alışveriş organizasyonlarının daha da iyisini nasıl yaparız? Bunları birlikte planlamalıyız. Tabi bir önemli konuda; bu tür etkinlikler ile tüm bölgeyi, Yunanistan’dan misafirleri ve Batı Trakya ile birlikte balkanların şehrimize gelmesini sağlarken, aynı zamanda da ürettiğimiz ürünleri Keşan dışına da satmamız gerekiyor. Cadde alışveriş günleri yapıyoruz, binlerce konuk ve misafirimizi şehrimizde ağırlayacağız. Bu aynı zamanda da turizm demek. Misafirlerimizin her biri gidip Keşan’ımızı anlatacak, sosyal medyadan paylaşacak ve bir anda on binlere ulaşacağız. Saygı değer Keşan halkı; önümüzdeki süreçte, yerel gruplarımızın sahne alarak Keşan halkı ile buluşacağı önemli organizasyonlara da imza atacağız. Değerlerimizi tanıtacağız, onları marka yapma konusunda atacağımız emin adımlardan kimsenin şüphesi olmasın. Keşan şanslı günler yaşıyor. Biz daha mükemmel bir Keşan oluşturmak istiyoruz. Tüm kriterler bize bunu gösteriyor. Muazzam tarihimiz, kültürel birikimimiz, inanılmaz ekonomik potansiyelimiz, doğamız ve insan kaynağımız var. Yakın tarihte sadece Trakya’da değil, Türkiye’de de yükselen yıldız Keşan olacak ve olması gerekiyor. Biz bunları daim kılacağız, hep birlikte Keşan’ı daha iyi noktalara getireceğiz.

Kurtuluş caddesi esnafına da etkinliğimize sahip çıktıkları için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gelecek sene gerçekleştireceğimiz, 9. Kurtuluş etkinliklerini, daha fazla güne yayarak Kurtuluş Caddemiz başta olmak üzere Keşan’ımızın tüm cadde ve sokaklarında hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Ben bu vesileyle; her yıl üstüne katarak devam ettirilen Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri Etkinliğinin, öncelikle esnafımıza bol kazançlar getirmesini temenni ediyor, etkinliğe gelen vatandaşlarımızın iyi günler geçirmelerini diliyorum. Keşan’a ve tüm bölgeye hayırlı olsun.”

Özder: “Katılım her yıl artarak devam ediyor”

Daha sonra Keşan Kaymakamı Nuri Özder söz alarak, “Etkinliğin Keşan’a ve bölgeye hayırlı olmasını diliyorum. Katılım her yıl artarak devam ediyor. Etkinliğin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. Protokol üyeleri daha sonra cadde esnafına hayırlı işler diledi. Daha sonra protokol üyeleri cadde üzerinde açılan “İzzetİkram Pazarı”nı ziyaret ettiler.