Kurtuluş Satranç Turnuvası’nda şampiyon tüm çocuklarımız…

Kurtuluş Satranç Turnuvası’nda şampiyon tüm çocuklarımız…

Keşan Belediyesi’nin Keşan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluş’un 97. Yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği, 16 Kasım 2019 Cumartesi günü başlayan “Keşan Belediyesi Keşan’ın Kurtuluşu UKD Satranç Turnuvası”nda ödül töreni 17 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleştirildi.

                Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve Keşan Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Satranç İl Temsilciliği işbirliğinde 4 kategoride düzenlenen turnuvada ödüller, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından verildi.

                Saat 16.30 sıralarında başlayan ödül takdimi öncesinde sporcular ve ailelerine seslenen Helvacıoğlu, “Keşan’ın Kurtuluş etkinlikleri çerçevesinde en anlamlı etkinliklerimizden birini gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra daha çok satranç turnuvası ve ödül vermeyi planlıyoruz. Satranç sporunu önemsiyoruz. Bundan sonraki belirleyeceğimiz bir turnuvada, turnuvaya katılan tüm sporcularımızı, tur organizasyonu ile bir spor müsabakası için İstanbul’a göndermek ve gezdirmek istiyoruz. Satranç tahtası zihnimizin jimnastik salonu. Geleceğin spor etkinliklerinden birisi olarak görüyoruz satrancı. Satranç geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişimi için çok önemli bir spor dalı. Çocuklarımız için her türlü fedakarlığa varız. Her şey bir tarafa çocuklarımız bir tarafa. Kurtuluş Satranç Turnuvamızda çetin mücadelelerden sonra şampiyon tüm çocuklarımız oldu. Çocuklarımız birer fidan, bu fidanları birer çınar yapmak bize borç olsun. Turnuvamıza katılan tüm sporcularımıza ve onlarla beraber olan ailelerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

                68 sporcunun katıldığı, İlker Sarıtekin’in başhakem, Engin Kesmen, Orhan Bakkalcı, Umut Güney’in hakemliğinde gerçekleştirilen turnuvada derece alan sporcular şöyle:

8 YAŞ VE ALTI KATEGORİ

 1. Mehmet Alper Çelebi
 2. Asil Toprak Chousein
 3. Ezgi Duman
 4. Elif Defne Tıpış
 5. Ada Değirmenci

10 YAŞ VE ALTI KATEGORİ

 1. Ahmet Mandacı
 2. Selman Ergin Yılmaz
 3. Ebru Karabacak
 4. Alihan Kızıl
 5. Nida Gezer

12 YAŞ VE ALTI KATEGORİ

 1. Doruk Karayayla
 2. Göktürk Akif Gürbüz
 3. Cavit Ayberk Değirmenci
 4. Yaşar Kaan Çelebi
 5. Yusuf İhsan Ulu

16 YAŞ VE ALTI KATEGORİ

 1. İbrahim Fuat Bilir
 2. Furkan Sel
 3. İbrahim Baran Yıldız
 4. İrem Selin Aykul
 5. Refiyenur Tohum