LİDAŞ depoları günlük 4 bin ton alım yapıyor ve 24 saatlik çalışma programı ile çiftçilere hizmet veriyor

LİDAŞ depoları günlük 4 bin ton alım yapıyor ve 24 saatlik çalışma programı ile çiftçilere hizmet veriyor

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve ilçe yönetimi, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan ve ilçe yönetimi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı ve İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin, 24 Ekim 2020 Cumartesi günü, LİDAŞ Depolarını ziyaret etti.

Saat 16.30 sıralarında LİDAŞ depolarının bulunduğu alana gelen Helvacıoğlu, Aksal, Kılınç, İnan, Şapçı ve Girgin ile beraberindekileri Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, TMO Keşan Şubesi Müdürü Ali Gücüyeter karşıladı.

Ziyarette bilgi veren Gücüyeter, depoların alım kapasitesi hakkında bilgi verdi.

Daha sonra konuşan Kaymaz ise, şöyle dedi: “Bugün burayı ziyaret etme sebebimiz Lisanslı depodaki, kapasite durumunun ne olduğunu görmek. Burada 24 saatlik bir çalışma programı uygulanıyor. Günlük 4000 ton civarında ithal buğday teslim alımı yapıyoruz. Önümüzdeki yıl bu çalışma şeklinin çok daha ileri gideceğini düşünüyoruz. Şu anda % 75 doluluk var. Kapasitemiz 85 bin ton. 7-8 bin ton daha ürün gelmesini bekliyoruz. Böylelikle 65 bin tonu dolmuş olacak. Önümüzdeki yıl harmanda da olası aksaklıkların önüne geçilmiş olacak ve böylelikle Keşan’ımıza rahat bir nefes aldırmış olacağız.”

Aksal ve beraberindeki heyet, LİDAŞ depolarının bölgeye kattığı artı değere dikkat çekerek, çalışmalarında başarılar diledi.