Minik öğrencilerden çevre duyarlılığı konusunda büyük adımlar…

Minik öğrencilerden çevre duyarlılığı konusunda büyük adımlar…

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 24 Ekim 2019 Perşembe günü, çevre duyarlılığı gösteren okul öğrencilerinin topladığı pet şişeleri okullarından teslim aldı ve öğrencilere ücretsiz tiyatro bileti hediye etti.

İlk olarak Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’na giden Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, burada çevreye duyarlı örnek okul öğrencisi Toprak Zımba tarafından toplanan 200 adet pet şişeyi teslim aldı ve hem kendisine hem de sınıf arkadaşlarına verilmek üzere ücretsiz tiyatro bileti verdi.

Burada hem okul yöneticileri hem de öğrencilerle çevre duyarlılığı ve sıfır atık projesi hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan Helvacıoğlu, öğrencilere teşekkür etti ve aileleri ile çevrelerindeki herkesi çevreye karşı duyarlı olmaları konusunda uyarmalarını istedi.

Mustafa Helvacıoğlu, toplanan pet şişelerin geri dönüşüme kazandırılacağını ifade etti.

Helvacıoğlu, duyarlı yeni nesil sayesinde gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Toprak Zımba da tüm çocukların gelecek nesiller için duyarlı olmaları gerektiğini kaydetti ve bir pet şişenin doğada binlerce yıl kaldığını kaydetti.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu daha sonra Sevgi Anaokulu’na geçti.

Helvacıoğlu burada okulun tüm öğrencileri tarafından toplanan yüzlerce pet şişeyi teslim aldı ve öğrenciler ile öğretmenlerine çevreye gösterdikleri duyarlılık nedeniyle teşekkür etti.

Keşan Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, toplanan pet şişeler karşılığı alınan biletlerle girilebilecek ve 28 Ekim 2019’da gerçekleştirilecek 3 seans “Ormanın Sesi” ve “Hayat Kime Güzel” adlı tiyatroları vatandaşlar ve öğrencilerle buluşturacak.

Ziyaretlerde Çevre Koruma ve Kontrol Birimi Sorumlusu Buse Orhun da yer aldı.