Muammer Aksoy’da beton yol serimi başladı  Keşan trafiği yeni bir ana artere kavuşuyor

Muammer Aksoy’da beton yol serimi başladı Keşan trafiği yeni bir ana artere kavuşuyor

 

Keşan Belediyesi tarafından Muammer Aksoy Caddesi’nde yürütülen yol ve kaldırım çalışmalarında en önemli aşamalardan biri olan beton yol serimi 18 Aralık 2019 Çarşamba günü başladı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun butona basmasıyla start verilen ilk günkü beton serim çalışmalarında; AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu, Belediye Meclisi Üyesi Sema Kılıç da yer aldı.

Belediyenin ilgili birim sorumluları ve teknik ekiplerinin de yer aldığı çalışmalar hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Muammer Aksoy Caddemizde yaklaşık 2 kilometrelik beton yol yapımına başladık. Keşan’da ilk defa bizim dönemimizde hayata geçen beton yolumuz Keşan’a ve hemşehrilerimize hayırlı olsun. Yaklaşık 18 cm derinliğinde beton yol serimi yapılacak. Caddemiz çalışmamızın daha sağlıklı yürütülebilmesi için 10 gün boyunca trafiğe kapalı kalacak. Yolumuzun sağlam olması için trafik açısından vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyoruz. Beton yolla birlikte 70 cm’e yakın bir zemin oluşacak. Çalışmada emeği olan belediye ve yüklenici firma ilgililerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Muammer Aksoy Caddesi’nde daha önce yol ve kaldırım sökümlerini gerçekleştirdiklerini, zemin düzleme çalışmalarını tamamladıklarını, kaldırım ve refüjlerin hepsinin yenilediklerini belirten Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ı ilkler ve yeniliklerle tanıştırmayı sürdüreceklerini ifade etti.