Muhtarlar, Keşan’ın yöneticileri ile aynı masada buluştu

Muhtarlar, Keşan’ın yöneticileri ile aynı masada buluştu

Keşan merkez mahalle muhtarlarının organizasyonunda, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi’nin ev sahipliğinde Keşan Kaymakamı Nuri Özder ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek’in de katıldığı kahvaltılı çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Bahçesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Özder ve Helvacıoğlu’nun yanı sıra, Belediye Başkan yardımcıları Nuran Uslu ve Yakup Balcı ile kamu kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar, mahalle muhtarlarıyla Keşan’daki kamu kuruşlarının temsilcileri arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin artırılması adına bu toplantıyı düzenlediklerini bildirdi ve katılan herkese Keşan halkı adına teşekkür etti.

Toplantıda daha sonra Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu konuştu.

Keşan’daki mahallelerin sorunlarını ve çözüm önerilerini aynı masa etrafında konuşmak ve çözümler üretmek için toplandıklarını belirten Başkan Helvacıoğlu, bu imkanı sağlayan muhtarlara teşekkür etti.

Toplantıda aynı masada Keşan için buluşan kurumların Keşan sorunları ve çözüm önerileri için bir araya geldiğini ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Bu birlikteliğimiz çalışma heyecanımızı artırıyor. Marka şehir olacaksak daha iyi bir şartlarda Keşan hayal ediyorsak yeni dönemde bu birliktelik fotoğrafını daha çok görmeliyiz. Aynı masada konuşmalıyız. Geçmiş dönemden daha fazla konuşuyoruz. Bu durumdan çok memnunum. Özlenen Keşan bir araya geliyor ve dertlerini, sorunlarını konuşuyor. Bir olmaya çok ihtiyacımız var. TBMM Başkanımız Mustafa Şentop, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sosyal Politikalar Başkanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve birçok belediye başkanıyla görüşmelerimiz oldu. Keşan için gece gündüz, durmadan el ele omuz omuza çalışıyoruz.” dedi.    

Muhtarların ilçenin temel taşı olduğuna işaret eden Başkan Helvacıoğlu, “Muhtarlarla kurum ve kuruluşların, belediyelerin birlikte çalışması elzem. Çünkü yaşam ve sorunlar orada. Hepimizin ilk hizmet alanı muhtarlar olmalı. Seçim döneminde söz verdiğimiz gibi mahallelerimizi muhtarlarımızla birlikte dizayn edeceğiz. Bunun için her mahalleye özel ziyaretlerimiz olacak ve sorunlar ve istekleri yerinde değerlendireceğiz. Mahalle zabıtalarımızı aktifleştireceğiz.”

Toplantıda daha sonra Keşan Kaymakamı Nuri Özder söz aldı ve bu tür organizasyonların sorunların çözümünde hızlılık açısından önemli olduğunu vurguladı.

Özder, “İlçemizde daha kaliteli hizmet vermek için birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. Muhtarlarımız vatandaşlarımızın seçtiği temsilciler. Muhtarlarımıza çok önem veriyoruz. Katılan tüm muhtarlarımız ve kurum temsilcilerimize teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu konuşmaların ardından basın mensuplarının sorusu üzerine Engelsiz Yaşam Merkezi konusunda görüşler iletildi ve söz konusu proje üzerinde tüm kurumların hassasiyetle duracağı bilgisi paylaşıldı.

Muhtarlar daha sonra sorumluluk alanları içinde bulunan yerlerle ilgili sorun ve isteklerini iletti ve çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.