Mustafa Helvacıoğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklama yaptı

Mustafa Helvacıoğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklama yaptı

“KEŞAN, ENGELLİ DUYARLILIĞI VE PROJELERİYLE ÖRNEK BİR ŞEHİRDİR”

Armağan ettiğimiz akülü sandalyelerden eğitimlerine destek verdiğimiz engelli gençlerimize, Keşan’ı engelsiz bir şehir haline getirme çabamızdan ilgili STK’larla kurduğumuz işbirliğine hayatın her alanında Engelli Bireylerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Helvacıoğlu’nun açıklaması şöyle;

3 Aralık Dünya Engelliler Gününün toplumsal duyarlılığımızı güçlendirmesi ümidiyle, tüm engellilerimize sağlıklı, mutlu ve engelsiz bir yaşam diliyoruz. Keşan’ı engelsiz bir şehir haline getirmek, Keşan’da göreve geldiğimizden günden itibaren farkındalığı artırmak en büyük çabamızdan biri olmuştur

“Somut Adımlarla Farkındalık Sağladık”

Engelli Yaşam Merkezi Projesi, armağan ettiğimiz akülü sandalyeler, Engelli Yaşam Vakfı başta olmak üzere ilgili STK’larla yürüttüğümüz çabalar, 400 engelli öğrencimize KİSEV aracılığıyla verilen eğitim desteği Engelli bireylerimizin yanlarında olduğumuzun güzel bir örneğidir. 

Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engelli vatandaşlarımızı sürekli ziyaret ederek, kimi engellimizin kişisel bakımlarında yanında olurken, kimi engellimizin istihdamında omuz vererek aslında bir farkındalık sağlamaya çalışıyoruz.

“Herhangi Bir Aralıkta Değil Daime Yanlarındayız”

Hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğinin farkında olarak, engelli kardeşlerimizin herhangi bir günde veya herhangi bir aralıkta değil her zaman yanında olmaktan gurur duyuyoruz.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şuuruyla, onların hayatlarını kolaylaştırmak; geleceğe umutla bakan, sosyalleşen, üreten mutlu bireyler olarak yaşamalarını sağlamak için her tür desteği vermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm engelli kardeşlerimizin gününü tebrik ediyor, her birine ve vefakar ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı da şöyle;

11.30 Çelenk töreni

12.30 Özel İlgi bakım merkezi ziyaret

13.30 Altın Kalpler bakım merkezi ziyaret

15.00 Balkan Özel eğitim merkezi ziyaret

15 30 Buse Belinay YAMAN görme engelli ailesi ziyaret