Mustafa Helvacıoğlu, Beyaz Baston ve Görme Engelliler Farkındalık Haftası’nda görme engelli vatandaşlarla buluştu

Mustafa Helvacıoğlu, Beyaz Baston ve Görme Engelliler Farkındalık Haftası’nda görme engelli vatandaşlarla buluştu

Keşan Belediyesi’nin, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde, 7-14 Ocak Beyaz Baston ve Görme Engelliler Farkındalık Haftası kapsamında düzenlediği etkinlik, 12 Ocak 2023 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Saat 16.00 sıralarında bir pastanede başlayan etkinliğe; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Eylem Akdemir ve görme engelli vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, “7-14 Ocak, görme engelliler farkındalık haftası. Azimleri, cesaretleri ve yaşama sevinçleriyle hep takdir ettiğimiz görme engelli vatandaşlarımız için Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün koordinesinde keyifli bir farkındalık programı hazırladık.  Gönül gözüyle bakan vatandaşlarımız ile buluştuk. Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasının ülkemizde ve tüm dünyada toplumsal farkındalığın artırılmasına vesile olmasını temenni ediyoruz. Görme engelli kardeşlerimizin yaşadığı sorunlara kalıcı çözümler üretmeye, öz güvenlerini artırmaya, moral ve motivasyonlarını yükseltmeye devam edeceğiz. Engelleri birlikte aşarak, yaşama sımsıkı sarılmaları, toplumsal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla hep yanı başlarındayız.” dedi.

Etkinlik sonunda görme engelli vatandaşlara sesli konuşan saat hediye edildi.