Mustafa Helvacıoğlu haftalık faaliyet raporunu açıkladı/9-15 Kasım

Mustafa Helvacıoğlu haftalık faaliyet raporunu açıkladı/9-15 Kasım

Helvacıoğlu: “Her şey yaşanabilir, modern, örnek bir Keşan için

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu 9-15 Kasım 2020 tarihleri arasındaki bir haftalık belediye çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Helvacıoğlu açıklamalarına şu sözlerle başladı: “Sevgili Keşanlılar; sizlere iyi günler diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. diyerek güzel haberlerle karşınızdayız. Size geçen 7 günden aktaracağım birbirinden güzel haberlerim var. Değerli Keşanlılar; öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan sizlere selamlar var. Geçtiğimiz hafta, Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüşme şansını yakaladık. Kendileri; olmasını arzu ettiklerini ifade ettiler. Hükümetimizin Keşan’ın yanında olduğunu söylediler. Bizlerde, bu değerli vizyonla ve bu büyük destekle Keşan’ı Trakya’da birinci lige çıkarmaya söz verdik. Onun için hiç ama hiç durmuyoruz. 1 dakikayı bile boşa harcamıyoruz. Geçen hafta; Kültür Merkezimizin konferans ve tiyatro salonunu yeniledik. Stadımızda altyapı ve yenileme çalışmalarına devam ettik. yolunda önemli adımlar attık. Kent Müzemiz için peyzaj ve sosyal alan çalışmaları yaptık. Tüm bu emekler Keşanlılara hayırlı olsun. Geçen bir haftada size vereceğim müjdeler bunlarla sınırlı değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla açılışı yapılan ve bizim de iştirak ettiğimiz Tekirdağ Şehir Hastanemiz, bölgemize ve Keşan’ımıza hayırlı olsun. Keşan’da 19-20 Kasım tarihlerinde <İndirim günleri> yapıyoruz. Bereketli olsun. projemiz kapsamında triportörlerimizi aldık. Güle güle kullanılsın.  Değerli hemşerilerim güzel haberler bitmedi, dahası var. <Çevreci belediyecilik> anlamında örnek bir belediye olduğumuzu artık herkes biliyor. Çevre için, geçen hafta siz Keşanlılara 1000 adet fıstık çamı hediye ettik. Yenilenen stadımızdaki çeyrek asırlık olan 40 ağacı kesmeden ve zarar vermeden taşıdık. Keşan Endüstri Meslek Lisemizde fidanları toprakla buluşturduk. Sevgili hemşerilerim, Keşan’da güvenli ulaşım için örnek işlere imza atıyoruz. Konforlu yollar yaparak Trakya’da rekor üstüne rekor kırıyoruz. Kıymetli hemşerilerim, yol demişken, bizim yolumuz Atatürk’ün yoludur. Keşan Belediyesi Atatürk’ün izinde duyarlı bir belediyedir. Geçen hafta Atatürk’ümüzü vefatının 82. yılında saygıyla ve özlemle yad ettik. Atamızı; sevdiği şarkılarla, düzenlediğimiz gösteriyle, saat kulemizde temsili zaman durdurmayla ve meydanda düzenlenen törenle yeniden andık. Ayrıca Atamızın Keşan ziyaretinden bir fotoğrafını müzemize kazandırdığımızı da müjdelemek isterim.”

KEŞAN BİRLİKTELİK İLE GELİŞECEK

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Değerli Keşanlılar, her işin başı sağlık. Bu sebeple geçen hafta maske, mesafe ve hijyen denetimleri, inşaatlarda, su birikintilerinde ve metruk evlerde ilaçlama çalışmaları, TOKİ 700 Evler bölgesinde temizlik çalışmaları yaptık. Çöp taksimizle temizlikte fark yaratmaya devam ettik. Fark demişken; Trakya’da havayoluyla ücretsiz cenaze nakleden tek ilçeyiz. Sevdiklerimizi uğurlarken, belediyemizin acılı günlerde yanınızda olmasını önemsiyor ve bu hassasiyetimizi devam ettiriyoruz. Sevgili Keşanlılar, geçen hafta; Keşan’ımız için, siz Keşanlılar için, geçmiş dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızla AK Parti Genel Başkan Yardımcımızla görüştük. Daha büyük işler yapmak için Marmara Ereğlisi’nde bölge belediye başkanlarıyla bir araya geldik. Enez Belediye Başkanımızla ortak projeler üzerine buluştuk. Enez Kaymakamımızla, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü ve Gençlik Spor Müdürümüzle istişarelerde bulunduk. Kıymetli hemşerilerim, çalışmakla övünüyoruz. Hizmet edebildiğimiz için iftihar duyuyoruz. Tüm bunları yaparken, sizlerden ilham almayı, sizinle bir arada olmayı baştan beri hiç ama hiç ihmal etmedik, etmiyoruz. Keşan Doğal Afet Arama Kurtarma Derneğimizle, güvercin severlerimizle, fırıncılar derneğimizle, genç girişimcilerimizle, Keşanlı gençlerimizle görüş alışverişinde bulunduk. STK’larımızı da ihmal etmiyoruz. Çünkü biliyoruz ki Keşan birliktelik ile gelişecek. Değerli hemşerilerim, Hacı Bektaş-ı Veli der ki; Biz de bu ruhla, siz değerli Keşanlılardan aldığımız güç ve güvenle yeni bir haftaya başlıyoruz. Sizlere iyi haftalar diliyor, her birinizi saygıyla selamlıyorum.”