Mustafa Helvacıoğlu Haftalık Faaliyet Raporunu Açıkladı

Mustafa Helvacıoğlu Haftalık Faaliyet Raporunu Açıkladı

 

 

Başkan Helvacıoğlu: “Keşan’a hizmet su gibi akıyor

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu 7 Eylül-13 Eylül 2020 tarihleri arasındaki bir haftalık belediye çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Helvacıoğlu açıklamalarına şu sözlerle başladı: “Sevgili hemşerilerim;maske, sosyal mesafe ve hijyene daha fazla dikkat edeceğimiz hayırlı haftalar dilerim. Arı gibi bal yapmak için kovandan çıkmak gerekir. Geçtiğimiz hafta da arı gibi yerimizde durmadık. Tabir yerindeyse Keşan’a hizmet su gibi akıyor. Kalkınma Ajansı’na sunduğumuz 2.2 milyon liralık;adlı hibe projemiz kabul edildi. Keşan’ımıza hayırlı olsun. Bu proje ile; geçimini sezonluk tarım işçisi olarak sağlayan ve bu nedenle göç etmek zorunda kalan 300 ailemize, kooperatif marifetiyle kuracağımız seralarda sürekli üretim ve istihdam sağlayacak, eğitimleri olumsuz etkilenen çocuklarımızın eğitim seviyelerini arttıracağız. Değerli Keşanlılar;araç hizmet filomuzu arttırmaya devam ediyoruz. Geçen hafta da ilçemize çok yönlü bir sulama ve yıkama aracı daha kazandırdık. Güvenliğiniz için, suça zemin, tehlikeye davet olan, 202 metruk evin 160’ını yıktık, 7’sini tamir ettik. Sevgili hemşehrilerim;sizlerin her kuruşuna sahip çıkıp tasarruf ediyoruz.<İsraf haramdır> bilinciyle caddelerimizden çıkan kullanılabilir parke taşlarını ihtiyaç olan yerlerde kullanıyoruz.”

KEŞAN’IMIZI BİRLİKTE İNŞA EDİYORUZ

 Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu haftalık faaliyet raporu açıklamasına şöyle devam etti: “Keşan’ımızın güzelliğine güzellik katan süs bitkileri ve çiçekleri kendimiz yetiştiriyoruz. Bozulan caddelerimizi onarıyor, Keşan’ımızı birlikte inşa ediyoruz. Bildiğiniz üzere; Ahmet Gücüyener ve Mehmet Gemici caddemizde yol ve kaldırım çalışmaları devam ediyor. Değerli hemşehrilerim; Keşan’da kulaç atmak için, bir adım daha attık. Yarı olimpik yüzme havuzumuzun ihalesini şeffaf biçimde gerçekleştirdik. Hizmetler gibi ilaçlamamızı da Keşan’ın her yerinde devam ettirdik. Kıymetli Keşanlılar;Eylül ayı meclis toplantımızı yaptık. Aldığımız kararların Keşan’a hayırlı olmasını dileyerek meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Mutlu insanların şehri Keşan için birim amirlerimizle biraraya geldik. Tüm birim amirlerimiz ve personelimize de bu hafta kolaylıklar dilerim. Edirne Milletvekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal ile İstanbul Milletvekilimiz ve TBMMDilekçe Komisyonu Başkanımız Sayın Mihrimah Belma Satır’a da belediyemize destekleri için ayrıca teşekkür ederim. Sevgili Keşanlılar,yollar kavşağı Keşan’da, daha çok yol almak için hafta sonu dahi çalıştık. Keşan’ımıza kazandıracağımız kent ormanı için, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi park ve bahçeler müdürümüzün görüşlerini aldık. Sokaktaki can dostlarımızıda, onların mama odaklarınıda boş bırakmadık. Sokak hayvanlarının sahipleri, gönüllerimizin de sahipleridir. Bilinsin ki; Keşan Belediyesi hayvanseverlerin yüce gönüllerine hizmet etmekten onur duymaktadır. Atalarımızın dediği gibi; “bir elin nesi var, iki elin sesi var” dedik. Akıl ve alın terini birleştirerek, üniversite ve yerel yönetimlerleelele verdik. Bahçeşehir Anaokulu’nda eğitimcilerle buluştuk. Değerli Keşanlılar,insan unutur… Ama biz Keşan’a emek verenleri unutmadık ve unutmayacağız. Bunun için geçen hafta Merhum Belediye Başkanımız Rasim Ergene’yi ve Merhum Meclis Üyemiz Harun Yalçın’ı mezarları başında andık. Bunun yanısıra çokça da gönül aldık.Herşeyin başı sağlık diyerek, Keşan Devlet Hastanesi’nin sağlık çalışanlarını ve hastalarını ziyaret ettik. Keşan Belediyesi Keşan’ı, fizyoterapistlerimizde Keşanlıları hareketlendiriyor. Geçen hafta da onların günüydü. Hediyelerimizi takdim ederek kendilerini kutladık. Saygıdeğer hemşerilerim, Keşan ve hizmetlerimiz gibi; Kültür ve Sanat Merkezimiz de ilerliyor. Geçen hafta meclis üyelerimiz her geçen gün gelişen kent müzemizi ziyaret ettiler. Belirtmeliyim ki müzemiz,yüreği zengin Keşanlılarla zenginleşiyor. Mesela; berber Mehmet Karanfil yıllarca insanları güzelleştirdikten sonra, şimdi de bir güzellik yapıp yarım asırlık makine ve makaslarını müzemize bağışladı. Sizler de gelecek nesillere güzellik yapın, müzemize katkı sunun. Şimdi, Keşan’ı yeni haftada hizmetlerle buluşturmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu duygularla, tüm hemşehrilerime mutlu haftalar diliyorum.”