Mustafa Helvacıoğlu: “Keşan Belediyesi, duyarlı belediyedir”

Mustafa Helvacıoğlu: “Keşan Belediyesi, duyarlı belediyedir”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 15-21 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmaları içeren haftalık faaliyet raporunu açıkladı.

Helvacıoğlu, “Motivasyonumuz, Keşan’ı en iyiyle buluşturmaktır. Yorulmuyorsak, şehrimize sevdamızdandır. Laf etmenin değil, eserler bırakmanın peşindeyiz.” dedi.

“Keşan Belediyesi, ortak aklı merkezine alan belediyedir”

Kültür ve sanat merkezi çalışmalarında sona geldiklerini dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Keşanlım burada dans ve müzik eğitimleri alacak, modern kütüphanesinden faydalanacak. Sadece altyapı ve üstyapı değil, Keşanlılar için aşın ve ekmeğin de peşindeyiz. 300 aileye sera kurmak için yürüttüğümüz istihdam projemiz ilerlemeye devam ediyor. Geçen hafta Keşan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Keşan TSO ile bunun için çalıştık. İşte mesleki ve kadın kooperatifi ile istihdam artırma çabamız. Keşan Belediyesi olarak; halk eğitimle, sosyal hizmet müdürlüğüyle ve Keşan TSO ile bu konuda çabaladık. Biz zorlaştırmanın değil, kolaylaştırmanın derdindeyiz. İstirahatin değil, iş yapmanın peşindeyiz. Keşan’a geçen hafta içinde yoğun kar yağdığında uykuyu kesip, sabahın ilk saatleriyle işe giriştiysek, sağlık her şeyin başı deyip, hastanelerin, ambulansların yollarını açtıysak, 36 saat boyunca hiç durmadan kara kürek salladıysak, 15 iş makinesi ve 200’e yakın personelle çabaladıysak, Keşanlı rahat etsin diyedir. Sadece insanı değil can dostu sokak hayvanlarını da düşündüysek, hepsi bu şehre olan sevdamızdandır. Keşan Belediyesi, duyarlı belediyedir. Geçen hafta; Regaip Kandili vesilesiyle düzenlediğimiz mevlid-i şerif ve edilen dualar, kandil günü Keşanlı hastalarımıza sunulan şifalar, yakınlarını kaybedenlerle ortak olunan acılar, hastanemizde sağlık çalışanlarımız ve hastalarımızla birlikte olmalar işte bu duyarlılığın sonucudur. Keşan Belediyesi, esnaf dostu belediyedir. Geçen 7 gün içinde, her daim yanında olduğumuz esnafımıza ara vermeden yapılan ziyaretler, bismillah diyerek, işyerini açanın yanında olup bereketli kazanç dileklerimiz, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifimizin sorunlarını çözmek için yaptığımız girişimlerimiz, esnaf dostu belediye olmamızın bir sonucudur. Keşan Belediyesi, ortak aklı merkezine alan belediyedir. Onun için; istişarenin, danışmanın, ortak aklın peşindeyiz. Keşan’ı büyütmek için milletvekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal’ı ağırlayıp çalışmalarımızı değerlendirdik. Keşan’ı eğitimin şehri yapmak için yüksekokul müdürümüzle görüştük. Keşan’ı geliştirmek için Şubat Ayı Meclis Toplantımızın 2. oturumunu yaptık. Keşan yerinde saymasın diye Cumhur İttifakı meclis üyelerimizle pazar günü olmasına rağmen çalıştık.” şeklinde konuştu.

“Keşan’ımıza ve Keşanlımıza iyisi, hem de en iyisi layıktır.”

Keşan için çalışmaya devam ettiklerini ifade eden Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Anlattıklarımın hepsini geçen 7 günde yaptık. Eksiği yok fazlası vardır. Artık icraatlarında illerle yarışan bir Keşan vardır. Keşan’ımıza ve Keşanlımıza iyisi, hem de en iyisi layıktır.”