Mustafa Helvacıoğlu: “Keşan Belediyesi’ne girişler HES Kodu ile gerçekleşiyor”

Mustafa Helvacıoğlu: “Keşan Belediyesi’ne girişler HES Kodu ile gerçekleşiyor”

 

Keşan Belediyesi koronavirüse karış tedbirleri arttırdı

Helvacıoğlu: “Tedbirle birlik olmaya devam edersek salgınla mücadelede başarılı oluruz”

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, belediye hizmet binasına girişlerde kullanılan HES Kodu uygulaması hakkında bilgi verdi.

“Tedbirle birlik olmaya devam edersek salgınla mücadelede başarılı oluruz”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Keşan Belediyesi olarak aldıkları karara istinaden belediye hizmet binasına girişlerin artık HESKodu ile gerçekleştirildiğini ifade eden Helvacıoğlu, “Çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın sağlığını korumak için hizmet binamızda da önlemlerimizi arttırdık. Hem kendi hem de sevdiklerimizin sağlığı için maske takmaya, hijyen ve sosyal mesafeye dikkat etmek zorundayız. Keşan Belediyesi’nin burada da kurumlar arasında önder olmasını arzu ettik. Tedbirle birlik olmaya devam edersek salgınla mücadelede başarılı oluruz.” dedi.

“HES Kodu nasıl alınır?”

HES Kodu’nun nasıl alınacağı konusunda bilgi veren Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi:“HES Kodu ‘Hayat Eve Sığar” uygulaması ya da SMS ile alınabilir. Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden ‘HES Kodu İşlemleri’ bölümüne girerek, ‘HES Kodu Oluştur’ butonuna tıklayarak, kod kullanım süresinin seçilmesinin ardından kod oluşturulur. Ayrıca vatandaşlarımız SMS ile de HES Kodu alabilir. HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresinin (gün sayısı olarak) yazılmasının ardından 2023’e SMS atılmasının ardından HES Kodu alınabiliyor.”