Mustafa Helvacıoğlu'ndan 15 Temmuz Açıklaması

Mustafa Helvacıoğlu'ndan 15 Temmuz Açıklaması

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Helvacıoğlu’nun açıklaması şöyle:

“15 Temmuz, Devletimizin içine sinsice sızmış, emanetlere ihanet etmiş, ülkemizi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek istemiş FETÖ Terör örgütü üyesi hainlere karşı, yüce milletimizin vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış bir demokrasi zaferidir.

 

Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir. Cumhurbaşkanımız liderliğinde halkımızın çelik iradesi karşısında bu işgal güçleri unutulmaz bir yenilgiye uğratmıştır. O gün, demokrasimize, birliğimize ve kardeşliğimize kast eden bir darbe girişimine en yüksek düzeyde cevap verilmiştir.

 

O gün, hür iradesini asla başkalarına teslim etmeyen, vatanını ve milletini canından aziz bilen, bir milletin tarihin altın sayfalarına bir yenisi eklenmiştir. Netice itibariyle Türkiye'nin dört bir yanında verilen mücadele, tarihin en anlamlı ve en kahramanca direnişlerinden biridir. Her türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Devletimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla daha da yüceltmek ve güçlendirmek temel sorumluluğumuzdur.

 

Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir.  Bu anlamlı günün yıldönümünde şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi esenlik dilekleriyle anıyor, Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü kutluyorum.”