Mustafa Helvacıoğlu: “Sokak hayvanlarımıza sahip çıkacağız”

Mustafa Helvacıoğlu: “Sokak hayvanlarımıza sahip çıkacağız”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, sokak hayvanları için içerisine su ve mama doldurarak sokağa koyduğu kapların boşaltılarak, içine beton moloz doldurulduğu konusunu kamuoyuna taşıyan Özen Özkaya'yı (50) ziyaret etti.

 

                      Belediye Başkanı Helvacıoğlu, moloz dolu kapları çöpe atarak, yerlerine mama ve su dolu kaplar yerleştirdi.
                      Keşan'da, Yukarı Zaferiye Mahallesi Lale Sokak'ta yaşayan ev kadını Özkaya, kendisinin hayvanları sevdiğini ve bunun için içerisine su ve mama doldurarak apartmanın önüne koyduğu kapların, bazı komşuları tarafından içi boşaltılarak, beton molozuyla doldurulduğunu iddia etmişti.

                          Bu iddiaların dile gelmesinden sonra, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay ve Veteriner Hizmetleri Müdürü Mahmut Yıldırır ile birlikte Özen Özkaya’yı ziyaret ederek konuyla ilgili kendisi ile görüş alışverişinde bulundu.


                            Helvacıoğlu, toplumun sokak hayvanlarına sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Ziyaretimizin sebebi; mama ve su kaplarına moloz dökülmesinden duyduğumuz üzüntü. Komşulara da hak verin. Ortak bir çalışma bunu yapalım. Ama kimsenin sokak hayvanlarının kaplarına moloz dökmeye hakkı yok. Biz, sokak hayvanlarına önem veren bir belediyecilik yapacağız. Hayvan dostu bir belediye olacağız. Keşan, sokak hayvanlarının bakımı konusunda Türkiye'ye örnek olacak bir yapıya sahip. Bununla ilgili de çalışmalarımızı yapıyoruz. Sokak hayvanlarımıza sahip çıkacağız" dedi.
                            Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, moloz dolu kapları çöpe atarak, yerlerine mama ve su dolu kaplar yerleştirdi.