Nehir Gergin, asfalt çalışmalarını inceledi. Açıklamalarda bulundu

Nehir Gergin, asfalt çalışmalarını inceledi. Açıklamalarda bulundu

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin 12 Eylül 2019 Perşembe günü asfalt çalışmalarını yerinde inceledi ve Keşan gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

                                         Keşan Belediyesi asfalt ekibi tarafından Yeni Mahalle Mustafa Fehmi Kubilay Caddesi’ndeki asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Gergin, çalışmalarla ilgili şunları söyledi.

                                         2 GÜNDE 200 METRE YOL ASFALTLADIK

                                         “Burada 2 günde 200 metrelik bir alanı asfaltladık. Fatih Sultan Mehmet Okulu önündeki bu alan asfaltlanmayı bekliyor. Bu alanı da asfaltlayacağız, hafta sonu muhtemelen bu alanı da tamamlayacağız. Şu anda çalıştığımız alanı tamamlayarak Adliye Binası önüne kadar asfaltlamayı tamamlayacağız. Yeni Mahalle de yine tadilat bekleyen yollar da var. Onları da asfaltlayacağız. Yol çalışmalarımız devam ediyor. Belediyenin tüm kaynakları ile neredeyse belediyenin tasarruf ettiği tüm parayı son kuruşuna kadar asfalta harcıyoruz. Dolayısıyla başka yapmış olduğumuz hizmetlerde eksikliğimiz olabilir. Öncelikli konunun yol olduğunu tespit etmiştik. Seçim döneminde de bu eksikleri tespit etmiştik. Seçimden sonra da yollarımız ve kaldırımları sorunlar içinde birinci sıraya almıştık. Bunları yapmak için de maddi manevi tüm imkanlarımızı kullanıyoruz, burada çalışan tüm personelimize de teşekkür ediyoruz. Personelimiz meşakkatli bir görevi başarı ile yürütüyor. Ellerine sağlık.”

                                                  12 EYLÜL AÇIKLAMASI

                                         Bugün 12 Eylül 19080 askeri darbesinin yıldönümü. Üzerinde bulunduğumuz cadde de Mustafa Fehmi Kubilay Caddesi. Menemen de kaybettiğimiz bu şehidimizin adının verildiği bu cadde. Son derece manidar bir araya gelmiş olan unsurları aynı anda yaşıyoruz. Umarım ülkemiz bir daha böyle günler yaşamaz.

                                        

 

                                                  ATATÜRK HEYKELİ’NE YAPILAN SALDIRI

                                         “Müze olarak belediyemize tahsis edilmesini istediğimiz ancak şu anda tahsisi gerçekleşmemiş olan eski, hastane bahçesinde yaşanmış bir hadise var. Atatürk büstünün yerde bulunması durumu vardı dün itibariyle. Bunun kasıtlı yapılıp yapılmadığı henüz belli değil, Emniyet Müdürlüğümüz bu konuyu araştırıyor. Kendisi de düşmüş olabilir, kasıtlı yapılmışsa tabi ki Keşan Belediyesi olarak hem kınıyoruz, hem takipçisi olacağız. Ancak bu hadisenin kasten yapılmış olması durumunda provakatif bir durum olduğunu ve toplumu infiale sürükleyebilecek, toplum arasındaki bazı ayrılma noktalarını büyütebilecek ve gerçekten sosyal diyaloglarımıza zarar verebilecek bir hadise olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda toplumu yönlendiren hem siyasilerin hem sivil toplumun hem de kanaat önderlerimizin sağduyu ile toplumu halkımızı sağduyuya davet edecek açıklamalar yapmalarını bekliyoruz. Söz konusu alan belediyemize henüz tahsis edilmedi. Malmüdürlüğü’nün oradaki binanın bir kısmını kullanma talebi vardı. Bu talepten vazgeçtiler. Şu anda Maliye Hazinesi’ne ait yer olarak Keşan Belediyesi birinci talipli olarak kaldı. Sanıyoruz ki önümüzdeki günlerde tahsisi gerçekleşecek. Dolayısıyla binanın kontrolü ve güvenliği anlamında bir miktar boşluk vardır. Bu olay biraz da bundan ileri gelmiştir diye düşünüyoruz. Umarız bunun kişisel bir hareket olmaması dileğimizdir. Çünkü Keşan’ımızda bu tür insanlar yok. Keşanlı vatandaşlarımız, vatanını, milletini atasını, Atatürk’ünü seven insanlar. Dolayısıyla biz bunun şahsi bir iş olarak yapıldığına inanmıyor ve inanmak istemiyoruz. Yapılmışsa da biz de belediye olarak gerekeni takibini yapacağız. Çalışmalarımız devam ediyor ve devam edecek.”

              MECLİSİMİZİN ÖNÜMÜZDEKİ MECLİSTE SAĞDUYULU DAVRANACAĞINA İNANIYORUZ.

                                         “Geçen meclisimizde gerçekleşmeyen asfalt kredisi alma işinin sonraki meclislerde gerçekleşeceğini ve asfalt kredisini İller Bankası’ndan alıp asfaltlama işini oradan aldığımız kaynakla yapıp, belediyenin elde edeceği kaynaklarla da başka hizmetler üreteceğimizi düşünüyoruz. Bugün 12 Eylül Merkez Bankası geçen mecliste konuştuğum gibi faiz indirimine gitti. 3.25 puan politika faizi düştü. Önümüzdeki günlerde ben inanıyorum, umuyorum CHP’li ve İYİ Partili meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber hangi meclis olacağını konuşmadık ama kendilerinin de sağduyu ile yaklaşıp bu krediye onay vereceklerini, yol ve kaldırım çalışmalarımızın İller Bankası kaynağı ile yapılıp belediye kaynakları ile de başka hizmetlerin yapılması ile daha fazla zaman kazanıp daha verimli bir hizmet yağacağımıza inanıyorum.” dedi