Paşayiğit Caddesi’ndeki düzenleme çalışmalarında son aşamaya gelindi

Paşayiğit Caddesi’ndeki düzenleme çalışmalarında son aşamaya gelindi

Keşan Belediyesi’nin Paşayiğit Caddesi’nde yürüttüğü düzenleme çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Bölgede, bütün şekilde asfaltlama çalışmalarına başlanırken, alandaki çalışmaların kısa süre sonra sona ereceği ifade edildi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, Paşayiğit Caddesi’nde öncelikle bozuk olan yol ile kaldırımların kırılması ve sıyrılması işlemini yaptık. Daha sonra İki Minareli Çarşı Camii’mizin bulunduğu meydanda aynı işlemleri tekrarladık. Kaldırımlarımızı renkli-desenli asfalt kaldırım olarak tasarladık ve boyama işlemlerimizi büyük ölçüde tamamladık. Uygulamamızı Keşan’da bir ilk olarak başlattık. Bunun ardından yağmur oluklarımızı döşedik. Asfalt çalışmamızı da yüksek ölçüde tamamladık. Keşan halkı için güncel çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

İki Minareli Çarşı Camii’nin karşısında bulunan alanda da peyzaj düzenlemesi çalışmasına devam ettiklerine işaret eden Kılıç, “En kısa sürede bu çalışmamızı da tamamlayacağız. Bu alanda yeşil alanı bol bir bölüm oluşturulacak. Aynı alanda oturma bankları, peyzaj düzenleme çalışmaları yapılacak.” şeklinde konuştu.

Erdi Kılıç, söz konusu alanda yürütülen çalışmaların toplamda %70’inin tamamlandığını geri kalan %30’luk kısmın da en kısa sürede tamamlanarak Keşan halkının kullanımına sunulacağını dile getirdi.