Paşayiğit Caddesi’ne “Renkli Asfalt Kaldırım”

Paşayiğit Caddesi’ne “Renkli Asfalt Kaldırım”

Keşan Belediyesi tarafından Yenimescit Mahallesi Paşayiğit Caddesi’nde kaldırım çalışmaları başladı.

                                                                 Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin ile Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, 14 Ekim 2019 Pazartesi günü çalışmaları yerinde inceledi.

                                                                 Burada açıklama yapan Gergin şunları söyledi “Paşayiğit Caddesi’nin Yenimescit Mahallesi’ne kalan kısmındayız. İki Minareli Çarşı Camiimizin alt tarafından yukarıya doğru kaldırım çalışmalarımıza başladık. Desenli asfalt kaldırım yapıyoruz. Bu bölgede doğalgaz işlemlerini tamamladık. Evlere çekilecek doğalgaz hatları tamamlandı. Burada yolun mesafesi daraltıldı, kaldırımlar genişletildi. Bu çalışmayla renklendirilmiş şekilde asfalt kaldırım yapıyoruz. Uzun ömürlü ve iklim şartlarına daha dayanıklı bir çözüm. Keşan’da ilk defa bu uygulamayı burada yapıyoruz. Paşayiğit Caddesi’nin geri kalan bölümlerini de önümüzdeki günlerde yapmak istiyoruz.”

                                                                 Gergin’den sonra söz alan Balcı, Keşan’ın bugün bir ilkle tanıştığını belirterek “ Renkli kaldırım asfalt. Önümüzdeki dönemlerde Keşan’ın diğer kaldırımlarında da göreceğiz. Hem dayanıklı hem kış şartlarına uygun, hem diğer kaldırımlara göre ekonomik hem de görsel anlamda Avrupa standartlarına uygun yapıyoruz. Paşayiğit Caddesi’nden başladık, ilk aşamada Halk Ekmeğin önündeki alana kadar devam edeceğiz. Aynı zamanda o alanda meydan düzenlemesi çalışmasına da başlıyoruz. Biliyorsunuz orada bulunan balıkçı dükkanları diye tabir edilen alanı yıktık, İki Şerefeli Camii’nin önüne cenazeler için de yer bıraktık. Çalışmalarımıza bu cadde de hava şartları müsaade ettiği müddetçe devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.