Protokolden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlaması

Protokolden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlaması

Gıda İhtisas OSB'de ÇED süreci tamamlandı

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Ümmet Yavaş, İl Genel Meclisi üyeleri; Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, 9 Ocak 2020 Perşembe günü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla biraraya geldi Keşan ve bölge adına çok önemli olan Gıda İhtisas OSB konusunda ÇED sürecinin tamamlanmasıyla ilgili bilgi verdi.

Gaziantep Birbilen’de gerçekleştirilen ve saat 12.00’de başlayan toplantıda ilk olarak Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu konuştu.

Helvacıoğlu şunları söyledi: “Tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz. Allah tüm basın mensuplarımıza sağlık sıhhat versin. Görevlerinde başarılar diliyorum. Nice 10 Ocak’larda buluşmak ve görevlerinizi sürdürmeniz dileğiyle. Keşan Belediyesi olarak basınımızın her zaman yanındayız. Hem maddi hem de manevi olarak destek vermeye devam edeceğiz. Keşan ve bölgemiz için çok güzel bir gelişme var. İstihdam ve yatırım anlamında Gıda OSB’yi çok önemsiyoruz. Konu hakkında ÇED süreci tamamlandı. Şubat Ayı’nda ortaklık yapısı ile ilgili olarak Ankara’ya davet edileceğiz. Gıda OSB konusunda; Milletvekilimiz, Edirne Valimiz, Kaymakamımız, Oda ve Borsalarımız ve Belediyemiz birlikte çok güzel bir dayanışma gösterdik ve mutlu sona doğru ilerliyoruz. Destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Helvacıoğlu’nun ardından AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal söz aldı ve şöyle konuştu: “Halka aramızda köprü olan çok değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor ve görevlerinde başarılar diliyoruz. Göreve geldiğimden bu yana bölgemiz için en çok üzerinde durduğumuz konu Keşan Gıda İhtisas OSB. Bu OSB sadece Keşan’a değil tüm Trakya’ya hizmet edecek. İlk olarak yeri mera vasfından çıkardık. Sonrasında ÇED süreci başladı ve ÇED süreci tamamlandı. Şimdi Şubat ayında İl Özel İdaresi, Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan Ticaret Borsası’nın ortaklığı kurulacak. Sonrasında süreç Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na geçecek. OSB, bölgeye çok ciddi istihdam sağlayacak. Bölgemizde üretilen ürünleri katma değer ekleyerek konumumuz itibarıyla İstanbul ve Avrupa ile buluşturmak istiyoruz. Süreci hızlandırmak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.”

Keşan Kaymakamı Nuri Özder de hem günün anlam ve önemi hem de Gıda OSB konusunda şunları söyledi: “Basın mensuplarımızla gün içinde hep beraberiz. Ama bu önemli gün nedeniyle bir arada olmaktan da çok mutluyuz. Tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. OSB konusunda yürütülen çalışmalar olumlu yönde ilerliyor.”

Etkinlikte yer alan Gazeteci Mehmet İlman da günün anlam ve önemine ilişkin şunları ifade etti: “Vekilimize, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve siyasi parti temsilcilerimize bu önemli günde yanımızda oldukları için çok teşekkür ediyoruz. Elimizden geldiğince basın olarak kurumlarımızın faaliyet ve duyurularını halkla buluşturmaya devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından doğum günü olan Gazeteci Gizem Görür’ün doğumgünü pastası kesilerek kutlandı.