Rasim Ergene Caddesi'nde Su Taşkınları Yaşanmayacak

Rasim Ergene Caddesi'nde Su Taşkınları Yaşanmayacak

Keşan Belediyesi tarafından, Rasim Ergene Caddesi’nde her yağmur sonrası oluşan ve sık sık vatandaş ile esnaf tarafından eleştirilen su baskınlarına son verecek bir çalışma başlatıldı.

Müteferrik Atıksu ve Yağmur Suyu Şebeke Hattı İnşaatı Yapım İşi İhalesi kapsamında yürütülen çalışmalarla yaşanan her sağanak yağışta su baskınlarının yaşandığı Rasim Ergene Caddesi için kalıcı bir çözüm üretilmiş olacak.

Bu alandaki yürütülen çalışmaları 6 Ağustos 2019 Salı günü yaptığı ziyarette yerinde inceleyen, teknik ekipten detaylı bilgi alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, esnafın ve vatandaşın her sağanak yağış sonrası bölgede çektiği sıkıntıların bu çalışma bittikten sonra sona ereceğini ifade etti.

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi yapıldıktan sonra bölgede daha önce yapılan yağmur suyu altyapısının yetersiz kaldığını ve yeniden düzenleme yapılmasının zorunlu bir ihtiyaç olduğunu bildiren Başkan Helvacıoğlu, “Yeraltı altyapısı ve koşullarının izin verdiği ölçüde bölgede yağmur suyu ızgaraları ve hattından oluşan altyapı oluşturacağız. İhtiyaç duyulan ve sorun yaşanan bölgelerde yine bu yapım işi kapsamında yağmur suyu altyapı çalışmalarımız olacak.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu, aynı ihale kapsamında 23 Temmuz 2019’da başlayan çalışmalarla Efes Ticaret Merkezi’nde kanalizasyon hattı döşemesi, Cumhuriyet Mahallesi Gürsel ve Boz Sokak’ta da yağmur suyu hattı döşemesi işlerinin yapıldığını bildirdi.