Rasim Ergene ve Harun Yalçın mezarları başında anıldı

Rasim Ergene ve Harun Yalçın mezarları başında anıldı

Rasim Ergene ve Harun Yalçın mezarları başında anıldı

 

                Keşan eski belediye başkanlarından Merhum Rasim Ergene ölümünün 43. yılında ve Merhum Belediye Meclis Üyesi Harun Yalçın da 8. ölüm yıldönümünde 9 Eylül 2019 Pazartesi günü mezarları başında anıldı.

                İlk anma töreni Rasim Ergene’nin mezarı başında gerçekleştirildi ve saat 14.30 sıralarında başladı.

                Anma törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı ve Mücahit Erdoğan, Belediye Meclisi üyeleri, Keşan TSO Yöneticileri, Rasim Ergene’nin yakınları ve dostları ile Merhum Belediye Meclisi Üyesi Harun Yalçın’ın eşi, oğlu ve yakınları katıldı.

                Anma töreninde konuşan Başkan Helvacıoğlu, “Merhum Belediye Başkanımız Rasim Ergene’yi vefatının 43. yılında rahmetle anıyoruz. Merhum Ergene, görev şehidi olmuş çok değerli belediye başkanımızdır. Kendisi 1973-1976 yılları arasında Keşan Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Keşan’ın 10. Belediye başkanıydı ve Keşan’a hizmete hayatını adadı. Görevi sırasında önemli hizmetlere imza attı. Keşan’a yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Merhum’a Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.” dedi.

                Oğlu İsmail Ergene, torunu İsmail Ergene ve dostu Feyzullah Aktan’ın Ergene ile ilgili düşüncelerini paylaşmasının ardından Emekli İmam Hatip Emin Ertekin tarafından dualar okundu.

Duaların ardından Ergene’nin mezarına karanfiller bırakıldı.

                Bu törene katılanlar daha sonra Harun Yalçın’ın mezarına geçti.

                Burada konuşan Başkan Helvacıoğlu, şunları kaydetti: “Harun Yalçın 29 Mart 2009-9 Eylül 2011 yılları arasında Keşan Belediye Meclisi üyeliği yaptı.  Ölümünün 8. yıldönümünde kendisini rahmetle anıyoruz. Görev başındayken vefat eden Harun Yalçın, Keşan’a hizmet için sorumluluk almaktan kaçınmazdı. Geçirdiği kalp krizi sonrası aramızdan ayrıldı. Mekanı cennet olsun. Kendisini rahmetle anıyoruz.”

                Törende daha sonra Yalçın’ın mezarına karanfil bırakıldı ve Emekli İmam Hatip Emin Ertekin tarafından dualar okundu.